12 تبریزی در یک حادثه تلخ مردند اما زنده شدند / شب گذشته رخ داد

12  نفر در تبریز دچار شب گذشته در یک حادثه دچار گاز گرفتگی شدند.سخنگوی اورژانس آذربایجان‌شرقی از مسموم شدن ۱۲ نفر با گاز مونوکسید کربن در تبریز در کمتر از ۲۴ ساعت گذشته، خبر داد.
به گزارش رکنا ، وحید شادی‌نیا در تشریح جزئیات این حادثه، اظهار کرد: این ۱۲ نفر در محلات مختلف تبریز پس از تحت نظر قرار گرفتن، ترخیص شدند.
وی گفت: در حادثه‌ دیگری، مسمومیت با گاز مونواکسید کربن متصاعد شده از گاز پیک نیک داخل خودرو در فاز یک شهر جدید سهند، منجر به فوت مرد ۳۵ ساله شد.
وی با اشاره به علایم گازگرفتگی ، بیان کرد: سوزش چشم، تنگی نفس، خشونت صدا، کاهش سطح هشیاری از نشانه‌های مسمومیت با گاز مونوکسید کربن است که در نهایت به اغما و مرگ می‌انجامد.
وی با تاکید بر اینکه جهت حصول اطمینان از نصب استاندارد بخاری‌های گازسوز خانگی باید به نکات ویژه‌ای توجه کرد، گفت: در صورتی که بخاری با شعله آبی بسوزد، می‌توان مطمئن شد که موردی از جهت تهدید سلامتی و خطر گازگرفتگی بر اثر گاز وجود ندارد.
شادی‌نیا یادآور شد: پس از نصب بخاری گازسوز در صورتی که لوله بخاری گرم باشد؛ مشکلی وجود ندارد اما در صورت سرد بودن لوله، گاز در محیط پخش می‌شود.
بر اساس این گزارش، همه ساله تعدادی از شهروندان با فرا رسیدن فصل سرما به دلیل رعایت نکردن نکات ایمنی در وسایل گرمایشی، دچار گاز گرفتگی و مرگ می‌شوند.
گاز گرفتگی از جمله حوادثی است که معمولا در اثر فقدان دودکش مناسب برای وسایل گاز سوز به خصوص بخاری و آبگرمکن و تهویه ناکافی در فضای بسته رخ می دهد؛ شهروندان همواره محل اتصال دودکش به وسایل گاز سوز را بازرسی و از آب بندی و ثبات آن‌ها اطمینان حاصل کنند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟