نژادپرستی، بار دیگر جان یک جوان سیاهپوست برزیلی را گرفت + فیلم
حجم ویدیو: 1.19M | مدت زمان ویدیو: 00:00:09

به گزارش رکنا،بیش از هزار معترض روز جمعه پس از ضرب و شتمیک سیاه پوست توسط نگهبانان امنیتی فروشگاه، به سوپرمارکت کارفور در شهر پورتو الگره، جنوب برزیل حمله کردند. پلیس گزارش داد این قتل که اعتراضاتی را در سراسر برزیل ایجاد کرده بود، اواخر عصر پنجشنبه هنگامی که مرد سیاهپوست، کارمند فروشگاه را تهدید می‌کند، رخ داد. کارمند فروشگاه با نیروهای امنیتی تماس گرفت، نیروهای امنیتی نیز به مرد سیاهپوست حمله کرده و او را به مورد ضرب و شتم قرار داده و به قتل رساندند.

قتل جوان سیاه پوست پس از ضرب و شتم

تجزیه و تحلیل اولیه توسط موسسه پزشکی قانونی این ایالت نشان داد که علت مرگ ممکن است خفگی باشد. شعبه فرانسوی شرکت کارفور فرانسوی در برزیل نسبت به این مرگ وحشیانه توصیف کرد ابراز تاسف کرد. او گفت که قراردادش را با شرکت امنیتی فسخ می‌کند و کارمند مسئول فروشگاه را اخراج می‌کند و به نشانه احترام فروشگاه را تعطیل می‌کند. بعدازظهر جمعه در پورتو الگر، تظاهرکنندگان پوستر‌هایی را با شعار «کارفور آغشته به خون» توزیع کردند و خواستار تحریم این فروشگاه زنجیره‌ای شدند.

خفه کردن مرد سیاه پوست توسط نیروهای امنیتی

آن‌ها تابلویی را به زبان پرتغالی بلند کردند که روی آن نوشته شده بود "سیاه زندگی می‌کند". عصر روز جمعه، هنگامی که معترضین در پارکینگ کارفور، شیشه‌ها و ماشین‌های تحویل را شکستند، این اعتراض به خشونت تبدیل شد. در سائوپائولو، ده‌ها نفر از معترضین نمای فروشگاه کارفور را با سنگ شکستند، در‌های ورودی را بیرون آوردند و قبل از اینکه آن‌ها را متفرق کنند به ساختمان حمله کردند. در ریودوژانیرو، نزدیک به ۲۰۰ تظاهرکننده در مقابل یک فروشگاه دیگر کارفور شعار دادند.آخرین قیمت های بازار ایران را اینجا کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟