فیلمی که همه ایرانی ها را متاثر کرد! / اینجا  بالای کوه صحنه دردناکی است؟! + جزییات
حجم ویدیو: 9.17M | مدت زمان ویدیو: 00:01:15

در این گزارش ویدیویی به سراغ روستا و مدرسه مجازی بالای کوه امیرحسین و دوستانش در شرق بلوچستان که این روز ها در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده اند، رفته ایم.

به گزارش رکنا، دانش‌آموزان روستایی بخش «بَم پُشت» از توابع شهرستان سراوان واقع در شرق استان سیستان و بلوچستان از محرومیت‌های آموزشی رنج می‌برند. محرومیت‌ از عدالت آموزشی طیف گسترده‌ای را شامل می‌شود که نرخ پوشش تحصیلی، کمبود معلم و نیروی انسانی ماهر،‌ تخریبی و فرسوده بودن مدارس و کمبود تجهیزات مناسب آموزشی و عدم دسترسی به مدارس دوره متوسط و نداشتن اینترنت در ایام کرونا تنها بخشی از آن است.

شاید تحصیل بدون دغدغه اصلی‌ترین خواسته دانش‌آموزان روستایی بخش بم پشت باشد؛ به گفته مردم محلی در بخش بم پشت با جمعیتی بالغ بر ۲۵ هزار نفر به جز شهر سیرکان مرکز بخش، در روستاها اینترنت پرسرعت برای حضور دانش‌آموزان و دانشجویان در کلاس‌های درس مجازی وجود ندارد و البته در همان شهر سیرکان هم در طول هفته دو روز حداقل آنتن‌دهی قطع می‌شود.

"امیرحسین" و سایر دانش‌آموزان روستای "گروکان" که این روزها در شبکه‌های اجتماعی خبرساز شده‌اند، روزانه برای حضور در کلاس‌های مجازی مجبور به کوهپیمایی مسیر سه کیلومتری و صعب‌العبور تا دستیابی به اینترنت پرسرعت در منطقه کوهستانی هستند و در بالای کوه با چوب و سنگ برای خودشان کلاسی مجازی درست کرده‌اند!

امیرحسین نماینده تمام دانش‌آموزان محروم از اینترنت در ایام کلاس‌های مجازی است و امیرحسین‌های زیادی در بلوچستان وجود دارد که در چنین وضعیتی قرار دارند. تیم خبری در شرق سیستان و بلوچستان به روستای زادگاه امیرحسین و مدرسه مجازی او رفته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟