فیلم هولناک لحظه ریزش ساختمان مسکونی در منطقه فلاح تهران
حجم ویدیو: 10.11M | مدت زمان ویدیو: 00:01:15

به گزارش رکنا، سخنگوی آتش‌نشانی تهران از ریزش ساختمان در منطقه فلاح و مدفون شدن چند نفر زیر آوار خبر داد و گفت: تلاش برای یافتن این افراد در جریان است.

سید جلال ملکی با اعلام خبر ریزش یک ساختمان در منطقه فلاح و مدفون شدن چند نفر زیر آوار، درباره جزئیات این خبر اظهار کرد: حوالی ساعت 7 صبح امروز حادثه احتمال ریزش یک ساختمان در خیابان ابوذر، خیابان فلاح (منطقه 17 شهرداری) به سامانه 125 آتش‌نشانی تهران اعلام شد که به سرعت آتش‌نشانان دو ایستگاه آتش‌نشانی به محل حادثه اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی تهران افزود: شب گذشته نیز همین مورد به آتش‌نشانی تهران اعلام شده که آتش‌نشانان با حضور در محل، به دفعات اخطار لازم را برای تخلیه ساکنان آن دادند و در محل عوامل ستاد بحران و انتظامی نیز حضور داشتند.

ریزش وحشتناک ساختمان در فلاح تهران / چند نفر زیر آوار دفن شدند

وی خاطرنشان کرد: یک گودبرداری عمیق (حدود 20 متر) در محل وجود داشت و در مجاورت آن (ضلع شرقی و غربی) ساختمانهای قرار گرفته بودند.

ملکی عنوان کرد: بخشی از ساختمان در ضلع شرقی تخریب شده و ساکنان آن را تخلیه کرده بودند همچنین ایمن‌سازی با نوارهای خطر (زرد رنگ) انجام و تأکید شده بود که فردی نباید داخل ساختمانهای مجاور محل گودبرداری شده حضور داشته باشد.

سخنگوی آتش‌نشانی تهران تصریح کرد: صبح امروز نیز آتش‌نشانان مجدداً در محل حادثه حضور یافتند که حوالی ساعت 9 صبح امروز تقریباً نیمی از ساختمان دو طبقه قدیمی که در مجاورت ضلع شرقی محل گودبرداری شده وجود داشت، تخریب شد و علیرغم اعلام و تأکید بر اینکه نباید فردی داخل ساختمان حضور داشته باشد، ظاهراً دقایقی قبل افرادی به داخل محل رفته بودند و احتمالاً از نگهبانان پروژه بودند.

وی متذکر شد: در همان لحظه آن بخش از ساختمان در قسمت پروژه گودبرداری شده تخریب شده و این افراد (احتمالاً سه یا چهار نفر) زیر آوار کاملاً مدفون شدند و تلاش برای یافتن آنها ادامه دارد.

به گفته ملکی، احتمال ریزش مابقی بخشها هر لحظه وجود دارد و آواربرداری بسیار ریسک‌پذیر است و آتش‌نشانان با احتیاط کامل مشغول عملیات هستند.

مهندس یوسفی معاون شهردار منطقه۱۷ در خصوص حادثه امروز در فلاح گفت:یک ساختمان قدیمی در کنار محیط گودبرداری شده در خیابان ابوذر ریزش کرد و ۳-۴ نفر در طی این حادثه حبس شدند.
عملیات گودبرداری به دلیل این که محل بسیار ناامن است به کندی پیش می‌رود و همچنان ۳-۴ نفر در ساختمان محبوس هستندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

ریزش ساختمان در فلاح

ریزش ساختمان در فلاح فیلم ریزش ساختمانی در فلاح

آیا این خبر مفید بود؟