مرگ دلخراش 2 معلم از کرونا در کرمان

 معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: 2 معلم در اثر ابتلا به کرونا در کرمان جان خود را از دست دادند که علت ابتلا و فوت آن‌ها حضورشان در مدرسه نبوده است.

به گزارش رکنا،  ماشاالله میرزا حسینی در گفتگو با خبرنگاران در خصوص تشکیل کلاس‌ها به صورت حضوری در مدارس بیان داشت: مدرسه‌ها بسته به نوع کلاس و پایه متفاوت هستند و حضور دانش‌آموزان در مدارس به صورت اختیاری است.

وی با بیان اینکه تاکید بر این است که پایه‌های ابتدایی خصوصاً پایه اول به صورت حضوری در کلاس درس حاضر باشند، افزود: در رابطه با پایه‌های اول به دلیل اینکه هنوز دانش آموز آشنایی با کلاس درس و معلم ندارد بهتر است در هفته یک یا دو روز در کلاس حضور داشته باشند تا دانش آموز بتواند الفبای درس خواندن را از معلم به صورت حضوری یاد بگیرد.

مرگ 2 معلم کرمانی بر اثر ابتلا به ویروس کرونا

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان گفت: در بقیه پایه‌ها حضور دانش‌آموز به صورت اختیاری و متفاوت است یعنی در برخی از کلاس‌ها ممکن است در یک روز چهار دانش‌آموز حضور داشته باشند و روز بعد بیشتر؛ اما حداکثر حضور فیزیکی دانش‌آموزان در کلاس باید روزانه ۱۲ نفر باشد که البته فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک باید رعایت شود و دستورالعمل‌های محکمی در مدارس وجود دارد.

میرزاحسینی در خصوص حضور بیشتر از ۱۲ دانش‌آموز در کلاس تصریح کرد: مساحت کلاس‌های درس به شکلی است که بیش از ۱۲ دانش‌آموز اجازه حضور در کلاس را ندارند ضمن اینکه دانش‌آموزان تقسیم‌بندی شده‌اند و هر دانش‌آموز می‌تواند به صورت یک روز در میان در کلاس‌ها حضور داشته باشد.

وی در خصوص حضور معلمان به صورت روزانه در مدارس گفت: معلمان به صورت روزانه در مدارس حضور دارند که جای تقدیر و تشکر دارد زیرا به واسطه ویروس کرونا کار آنها مضاعف شده است یعنی اکثراً صبح‌ها به صورت حضوری در مدارس در حال تدریس هستند و عصرها هم به صورت مجازی فعال هستند که برخی اوقات تا ساعات پایانی شب هم در حال تدریس و تمرین دانش‌آموزان هستند.

میرزاحسینی یادآور شد: در حال حاضر به دلیل وجود کرونا در سطح جامعه ترس و واهمه در بین همه افراد وجود دارد و خانواده‌ها با مدارس در امر آموزش به دانش‌آموزان در خصوص پیشگیری، همکاری می‌کنند از طرفی ما پروتکل‌های سختی در مدارس داریم که مدیران و معلمان ملزم به رعایت آن هستند.

وی ادامه داد: در مدارس حضوری سعی شده تا زنگ تفریح دانش‌آموزان با همدیگر نباشد تا جلوی ازدحام در مدارس گرفته شود حتی ورود و خروج دانش‌آموزان با هم تداخل ندارد.

معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش استان کرمان ابراز داشت: معلمان در کلاس‌ها پروتکل‌های بهداشتی را به صورت کامل رعایت می‌کنند و در زمان زنگ تفریح حداقل چهار نفر از معاونین در حیاط مدارس حضور دارند تا تجمعی اتفاق نیفتد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟