بستری 21 بیمار بدحال مبتلا به کرونا در همدان

به گزارش رکنا، ابراهیم جلیلی ، با اشاره به وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: از اسفندماه سال گذشته با شیوع بیماری کرونا 10 هزار و 771 نفر بیمار مشکوک و مبتلا در استان شناسایی شده‌اند.

وی با بیان اینکه از این تعداد تست 3 هزار و 714 بیمار مثبت اعلام شده است گفت: متاسفانه از این بین 494 نفر فوت کرده‌اند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی همدان با اشاره به اینکه در 24 ساعت گذشته 441 بیمار به اورژانس‌های بیمارستانی استان مراجعه کرده‌اند که از این تعداد 283 نفر علامت تنفسی داشتند و مشکوک به کرونا بودند خاطرنشان کرد: 54 نفر از آنها بستری شدند که 42 نفر در بخش عادی و 12 نفر در بخش آی سی یو هستند.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر 351 بیمار مشکوک و مبتلا به کرونا در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: متاسفانه حال 21 بیمار وخیم است که امیدواریم هرچه زودتر بهبود یابند.

جلیلی با تاکید به اینکه مشکلی در خصوص تخت و دارو نداریم اما می‌طلبد مردم بیشتر مراقب خود باشند و پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی رعایت کنند افزود: از بیمارانی که بهبود یافته و می‌توانند پلاسما اهدا کنند درخواست داریم که این کار را برای بهبود بیماران بدحال انجام دهند.

وی در پاسخ به اینکه گویا روز گذشته یکی از پرستاران استان در اثر کرونا فوت کرد گفت: مرحوم از پرسنل سابق دانشگاه علوم پزشکی همدان بود که سالها پیش بازنشست شده بود و متاسفانه روزهای گذشته با ابتلا به کرونا درگذشته است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟