سرقت 30 میلیون یورویی از دستگاه خودپرداز در آلمان

به گزارش رکنا، در 5 سال گذشته سارقان در آلمان موفق شده‌اند که تنها در ایالت نوردراین‌ وستفالن در غرب این کشور، با منفجر کردن دستگاه‌های خودپرداز بیش از ۳۰ میلیون یورو به جیب بزنند. شمار این گونه سرقت‌ها در آلمان افزایش یافته است.

در آلمان از سال ۲۰۰۵ میلادی تا کنون ماموران پلیس شاهد حملات پراکنده به دستگاه‌های خودپرداز پول در مناطق مختلف این کشور هستند.

این نوع سرقت نقدی به ویژه در ایالت نوردراین ‌وستفالن، در نواحی مرزی با هلند، از 5 سال پیش به این طرف به طور چشم‌گیری افزایش یافته است.

سرقت از دستگاه خودپرداز در آلمان

تنها در 5 سال گذشته در این ایالت سارقان موفق شده‌اند از طریق حمله به دستگاه‌های خودپرداز ۳۰ میلیون و ۶۰۰ هزار یورو پول نقد را با خود ببرند.

در گزارشی که هربرت رویل وزیر امور داخلی ایالت نوردراین ‌وستفالن روز چهارشنبه ۲۹ مرداد (۱۹ اوت) در این باره به پارلمان ایالتی ارائه کرده به روند رو به رشد این نوع سرقت‌ها اشاره شده است.

30 میلیون و 600 هزار یورو پول سرقت شده از دستگاه های خودپرداز

در این گزارش آمده که ۶۳۴ مورد دزدی از دستگاه‌های خودپرداز در 5 سال گذشته در این ایالت صورت گرفته که ۱۲۵ مورد آن در هفت ماه گذشته اتفاق افتاده است.

رویل خواستار محافظت بیشتر ماموران پلیس از دستگاه‌های خودپرداز شده است. وزیر امور داخلی ایالت نوردراین‌وستفالن گفت که از نمایندگان بخش تکنیکی بانک‌ها دعوت کرده که برای بحث و تبادل نظر در باره بالا بردن امکانات فنی دستگاه‌ها در ماه آینده در جلسه‌ای شرکت کنند. او گفت که محافظت بهتر و موثرتر از دستگاه‌های خودپرداز در برابر حملات سارقان امکان پذیر است و باید برنامه‌ریزی و اجرا شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟