بازیگر خاطره ساز ایرانی ها درگذشت + عکس

لیندا مانز بازیگر شناخته شده سینمای جهان پس از سال‌ها مبارزه با بیماری سرطان ریه سرانجام شامگاه دیشب در بیمارستانی واقع در شهر نیویورک زادگاه خود در سن ۵۸ سالگی درگذشت.

به گزارش رکنا، مانز از سال ۱۹۸۷ بیا بازی در فیلم سینمایی «روز‌های بهشت» وارد عرصه بازیگری شد، هرچند در آثار محدودی به ایفای نقش پرداخت، اما وی به عنوان بازیگر محبوب و دوست داشتنی در میان مخاطبان خود شناخته می‌شد.

لیندا مانز که بود؟

«میشل گوتیر» همسر لیندا مانز بعد از فوت وی گفت: لیندا مانز همسری دلسوز، مادری فداکار و هنرمندی خارق العاده بود، او خانواده اش را به همه چیز ترجیح می‌داد و تا آخرین توان برای ما در برابر این بیماری سخت ایستاد، نبود وی ضربه‌ای بزرگ برای تمام خانواده است.

«روز‌های بهشت» معروف‌ترین فیلم مانز است، این اثر فیلمی در ژانر درام و عاشقانه به کارگردانی ترنس مالیک محصول سال ۱۹۷۸ است. از جمله سایر بازیگران فیلم می‌توان ریچارد گی‌یر، بروک آدامز و سام شپارد را نام برد.

مانز همچنین نقش کوتاهی را در فیلم سینمایی «بازی» به کارگردانی «دیوید فینجر» ایفا کرد. در مجموع وی موفق به ایفای نقش در ۱۳ اثر شد، اما توانست بازیگری محبوب در میان اهالی هالیوود شود. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

لیندا بازیگر

 

آیا این خبر مفید بود؟