این جوان ۱۹ساله گیلانی اشک همه را در آورد

به گزارش رکنا ، دکتر پیمان اسدی امروز (پنجشنبه) در این باره در گفتگویی اظهار کرد: خانواده جوان ۱۹ ساله گیلانی، که در اثر حادثه ترافیکی متأسفانه دچار مرگ مغزی شده بود، قلب، کبد و دو کلیه وی را برای جان بخشیدن به بیماران نیازمند، اهدا کردند.

وی با بیان اینکه قلب و کبد جوان اهدا کننده، به بیمارستان امام خمینی تهران توسط اورژانس هوایی منتقل شد، گفت: با هماهنگی انجام شده توسط سازمان اورژانس کشور، اداره پیوند وزارت بهداشت و دانشگاه علوم پزشکی گیلان، تیم مربوطه برای انجام عملیات انتقال بافت پیوندی امروز این عملیات را انجام دادند.

اسدی در ادامه با اشاره به اینکه تیم انتقال بافت پیوندی همزمان با عملیات جداسازی قلب و کبد در بیمارستان رازی رشت وارد استان شدند، تصریح کرد: در این عملیات اورژانس گیلان با اعزام ۲ دستگاه آمبولانس و ۲ دستگاه خودرو عملیاتی حضور فعال داشت.

وی ادامه داد: تیم جراحان از بیمارستان رازی رشت و از طریق اورژانس ۱۱۵ گیلان به فرودگاه سردار جنگل رشت منتقل و با پرواز جت به تهران عزیمت کردند.

اسدی بیان کرد: با انجام هماهنگی‌های لازم، تیم عملیات انتقال قلب با بالگرد به بیمارستان امام خمینی تهران عزیمت کردند.

لازم به ذکر است؛ قلب این جوان به مرد ۵۵ ساله و کبد وی به زن ۳۳ ساله پیوند خواهد شد و کلیه‌ها نیز به دو زن ۵۱ و ۴۸ ساله اهدا می‌شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟