شیرجه پژو پارس داخل کانال آب در وامین + عکس

به گزارش رکنا،محسن پارسا گفت: عوامل ایستگاه مرکزی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری ورامین با اطلاع از وقوع این حادثه سریعا به محل حادثه اعزام شدند.

وی افزود: در این حادثه یک‌دستگاه خودرو پژو پارس پس از برخورد با گاردریل‌های حاشیه جاده، به داخل کانال آب سقود کرده بود و عوامل امدادی بلافاصله نسبت به امدادرسانی به راننده خودرو اقدام کردند.

وی اظهار کرد: با هماهنگی‌های به‌عمل آمده با امور آب، این خودرو با استفاده از جرثقیل از داخل کانال خارج شد.

ورامین به دلیل برخورداری از هزاران هکتار اراضی کشاورزی، قطب تولید محصولات کشاورزی استان تهران محسوب می‌شود و برای آبیاری این اراضی، صدها کیلومتر کانال انتقال آب درجه یک و دو از مناطق شهری و روستایی این شهرستان عبور می‌کند.

واقع شدن دو جاده مهم ورامین - پاکدشت موسوم به تیغاب و کمربندی جنوبی ورامین در حاشیه این کانال همواره خطر سقوط افراد یا خودروهای عبوری را به داخل این سازه‌های آبی افزایش می‌دهد که اغلب این حوادث منجر به فوت افراد می‌شود.

کمربندی جنوبی این شهر برای سهولت و سرعت در اجرا در حاشیه کانال درجه یک انتقال آب احداث شده و پیچ‌های متعدد، نبود شانه خاکی و عدم وجود علائم هشدار دهنده باعث شده تا هر از چندگاهی، سوانح منجر به سقوط به کانال آب در این مسیر رخ دهد.

نوع ساختار کانال و سرعت بالای جریان آب، امکان نجات یافتن برای افراد سقوط کرده در کانال را به شدت کاهش می‌دهد .

خردادماه امسال بود که دو جوان به دلیل سقوط در داخل کانال آب جان خود را از دست دادند.

ورامین با ۳۰۰ هزار نفر جمعیت در۳۵ کیلومتری جنوب‌شرق تهران واقع شده است.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟