ابتلای 71 نفر به کرونا در یک آسانسور / در آمریکا رخ داد

به گزارش رکنا ، این زن مبتلا به کرونا در تاریخ ۱۹ مارس از ایالات متحده به خانه‌اش در استان هیلونگجیانگ چین برگشت. هنگام بازگشت او، در این منطقه به مدت هشت روز هیچ مورد ابتلا به کووید-۱۹ گزارش نشده بود.براساس آن‌چه پژوهشگران مرکز کنترل و پیش‌گیری بیماری‌های چین در مجله Emerging Infectious Diseases نوشته‌اند، او هیچ نشانه‌ای از بیماری نداشت و نتیجه آزمایش او هم منفی بود، اما به هر حال خود را در خانه قرنطینه کرد.او هنگامی که سوار آسانسور شده بود تا به آپارتمانش برود، تنها بود، اما همسایه طبقه پایینی پس از او سوار آسانسور شد.در تاریخ ۲۹ مارس، همسایه طبقه پایین مهمانی گرفت و گروهی، از جمله مادر و دوست مادر همسایه حضور داشتند.

مهمانی در آمریکا به کرونای مهمان ها ختم شد

در تاریخ دوم آوریل، یکی از افراد آن گروه دچار حمله قلبی شد و به بیمارستان مراجعه کرد. تا این زمان، هیچ ارتباط مشخصی میان او و زنی که به آمریکا سفر کرده بود وجود نداشت و آزمایش ویروس کرونا از او گرفته نشد.پژوهشگران سپس نتیجه‌گیری کرده‌اند که این زن مسافر احتمالا آسانسور محل زندگی‌اش را آلوده کرده‌است. همسایه طبقه پایین این ویروس را گرفته و در مهمانی به مادرش و دوستش منتقل کرده‌است. این دو هم ویروس را به بیماری که سکته کرده بود، و دو پسرش انتقال دادند. دو پسر، ویروس را هنگام مراقبت از پدرشان گرفتند. پدر در تاریخ ۶ آوریل به بیمارستان منتقل شد. مدتی بعد نتیجه آزمایش او و دو پسرش مثبت شد.

پرستاران و پزشکان آمریکا هم کرونا گرفتند

پژوهشگران بر این اعتقادند که این سه نفر، ۲۸ نفر دیگر، از جمله پنج پرستار و یک پزشک را در بیمارستان اول و ۲۰ نفر را در بیمارستان دوم آلوده کرده‌اند.دوست مادر همسایه طبقه پایین نخستین فرد این مجموعه بود که نشانه‌های کرونا را بروز داد و آزمایش او مثبت شد.

هنگامی که محققان متوجه شدند یک نفر در آن ساختمان به‌تازگی سفر کرده، از مسافر هم آزمایش گرفتند و این بار آنتی‌بادی را در خون او یافتند، یعنی قبلا این بیماری را داشته است.پژوهشگران مرکز کنترل و پیش‌گیری بیماری‌های چین از این اتفاق چنین نتیجه گرفته‌اند: «ما بر این باوریم که مسافر، یک حامل بدون علامت بوده که همسایه طبقه پایینی را از طریق سطوح آسانسور محل سکونتش آلوده کرده است. این نشان می‌دهد که چطور یک فرد آلوده به سارس-کوو-۲ بدون هیچ علایمی می‌تواند ویروس را در سطح وسیع منتقل کند.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟