نجات زن ۴۵ ساله در کوه های رابر

به گزارش رکنا، رضا فلاح عصر امروز در جمع خبرنگاران با بیان اینکه صبح امروز در تماس تلفنی با جمعیت هلال احمر سقوط یک بانوی 45 ساله از کوه‌های دهستان سیه بنوئیه در شهرستان رابر را اعلام کردند اظهار داشت: بلافاصله تیم امداد و نجات پایگاه اسکر هلال احمر به محل حادثه اعزام شد.

وی با اشاره به اینکه نجاتگران هلال احمر شهرستان رابر پس از پیمایش 5 کیلومتری در این ارتفاعات به مصدوم دسترسی پیدا کردند، افزود: به دلیل جراحت شدید و خونریزی داخلی انتقال مصدوم توسط بسکت به دامنه کوه امکان‌پذیر نبود و به همین دلیل بلافاصله از مرکز استان درخواست بالگرد شد.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان کرمان با اشاره بله اینکه تیم امداد و نجات هلال احمر مرکز استان کرمان بلافاصله توسط بالگرد به محل حادثه اعزام شد ادامه داد: با توجه به شرایط جغرافیایی منطقه و وزش باد امکان نشستن هلی کوپتر در محل حادثه میسر نشد.

وی افزود: خوشبختانه با مهارت و توانمندی کاپیتان بالگرد به مدت چند دقیقه در فضای معلق قرار گرفت و با سرعت‌العمل بسیار خوب نجاتگران هلال احمر؛ مصدوم با حفظ شرایط ایمنی به داخل بالگرد انتقال یافت.

فلاح با بیان اینکه این بانوی 45 ساله به قصد جمع‌آوری گیاهان دارویی به همراه خواهرش به ارتفاعات کوه‌های دهستان سیه بنوئیه عزیمت کرده بود که متاسفانه در اثر سقوط دچار شکستگی در ناحیه دست، پا، سر و خونریزی داخلی شد گفت: با توجه به شرایط جسمانی امکان حمل و انتقال آن توسط بسکت در منطقه کوهستانی نبود و توسط بالگرد به مرکز استان انتقال و به نیروهای اورژانس تحویل داده شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟