آیا نوستراداموس وقایع سال ۲۰۲۰ را پیشگویی کرده بود؟

به گزارش رکنا، پیروان نوستراداموس و طرفداران تئوری توطئه اعتبار او را به پیشگویی آینده و اتفاقات جهانی می‌دانند، پیشگویی‌هایی که او آن‌ها را در رباعیاتی رمزنگاری‌شده نوشته است. گفته می‌شود که نوستراداموس ظهور آدولف هیتلر در سال ۱۹۳۳ و همچنین آتش‌سوزی بزرگ لندن در سال ۱۶۶۶ را نیز پیشگویی کرده بود. کریگ همیلتون، پیشگوی بریتانیایی، رخدادهایی را از سال ۲۰۲۰ پیشگویی کرده بود که شباهت‌های عجیبی با پیشگویی‌های نوستراداموس دارد. در این مطلب سعی بر این بوده که تعدادی از پیشگویی‌های نوستراداموس از سال ۲۰۲۰ را برایتان بازگو کنیم و شباهت‌هایش با پیشگویی‌های همیلتون را نیز بررسی خواهیم کرد.

جنگ، استیضاح ترامپ و افزایش مخاطره‌آمیز سطح آب دریاها

یکی از تشابهات پیشگویی‌های نوستراداموس از سال ۲۰۲۰ و پیشگویی‌های همیلتون مرگ دونالد ترامپ است. همیلتون در سال ۲۰۱۸ گفته بود ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، ترور می‌شود. فوریه‌ی سال ۲۰۲۰ بود که ترامپ مورد تروری نافرجام قرار گرفت. بنا به پیش‌بینی همیلتون: «ترامپ از سمت خود برکنار نمی‌شود اما یکی از نزدیکانش به او خیانت می‌کند. استیضاح ترامپ موجب افزایش قدرت وی خواهد شد.» او همچنین اشاره کرده رسوایی ترامپ او را بی‌اعتبار می‌کند و اینکه «ترامپ دوباره به سمت رئیس‌جمهوری می‌رسد و فلوریدا از جمله ایالت‌هایی است که ناباورانه به او رأی می‌دهند.» نوستراداموس همچنین در مورد محاکمه‌ی فردی مهم نوشته است. از سویی دیگر همیلتون نیز هم از احتمال وقوع جنگی بزرگ سخن گفته بود و هم استیضاح ترامپ.

وقوع جنگ در سال ۲۰۲۰

آیا نوستراداموس وقایع سال ۲۰۲۰ را پیشگویی کرده بود؟

یکی از پیشگویی‌های نوستراداموس از سال ۲۰۲۰ به وقوع جنگی جهانی اشاره دارد. بسیاری بر این باورند که نوستراداموس وقوع جنگ جهانی سوم را پیش‌بینی کرده و برخی نیز گمان می‌کنند این اتفاق در سال ۲۰۲۰ رخ خواهد داد. ناآرامی‌های غرب و شرق دنیا را تا مرز بحران پیش‌برده است. نوستراداموس در این مورد نوشته: «شرق، غرب را تضعیف می‌کند.»

پیش‌بینی‌های نوستراداموس در مورد تغییرات آب و هوایی

آیا نوستراداموس وقایع سال ۲۰۲۰ را پیشگویی کرده بود؟

یکی دیگر از تفسیرهای جنجال‌برانگیزی که از پیشگویی‌های نوستراداموس از سال ۲۰۲۰ شده تغییرات آب و هوایی در سال ۲۰۲۰ است که به افزایش مخاطره‌آمیز سطح آب دریاها اشاره دارد. بنا به پیشگویی‌هایی همیلتون نیز بلایای طبیعی در سال ۲۰۲۰ زمین را فرامی‌گیرند. او نوشته: «در سال ۲۰۲۰ زلزله‌های متعددی رخ می‌دهد، خصوصاً در ژاپن و هند که برگزاری المپیک تابستانی را با مشکل مواجه می‌کند. در آمریکا نیز زلزله‌هایی رخ خواهد داد.» او همچنین مدعی شده: «فلوریدا طوفانی مخرب خواهد داشت» و گفته در جزیره‌ای کوچک که به نامش اشاره نکرده آتشفشان فوران می‌کند.

آیا می‌توان پیشگویی‌های نوستراداموس را معتبر دانست؟

آیا نوستراداموس وقایع سال ۲۰۲۰ را پیشگویی کرده بود؟

نوستراداموس در تمام دنیا طرفدارانی دارد اما منتقدان این پیشگوی قرن شانزدهم باور ندارند که وی قدرت پیشگویی داشته. برایان دانینگ که پادکست‌هایی با عنوان اِسکِپتوید منتشر می‌کند می‌گوید: «به پیشگویی‌های نوستراداموس ایرادات بسیاری وارد است. ترجمه‌های اشتباه و مبهم، تفسیرهای دلخواهانه، نوشتار مبهم و نامشخص او، رمزگشایی‌های واهی در رباعیات او همگی فریب است و افراد بسیاری گفته‌های او را به شکلی غلوآمیز بازگو کرده‌اند.» او در ادامه می‌گوید: «نوستراداموس قطعاً یکی از افراد معتبر زمان خود بوده و خلق داستان‌های واهی از گفته‌هایش بی‌حرمتی بزرگی به شخصیت حقیقی او محسوب می‌شود. باید برای نقشی که او در توسعه‌ی داروسازی و ادبیات رنسانس داشته ارزش قائل شویم و همچنین نباید کارهای مؤثر او را با برچسب قدرت‌های جادویی او بی‌ارزش جلوه دهیم.»برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟