حمله 2 مار سمی به یک خانه در مهاباد + عکس

به گزارش رکنا، مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: ۲ حلقه مار سمی که وارد مناطق مسکونی این شهر شده بودند، توسط ماموران امدادی این سازمان زنده‌گیری شده و به دام افتادند.

رحمان احمدی روز پنجشنبه افزود: با دریافت گزارش یکی از شهروندان مبنی بر مشاهده یک حلقه مار در داخل حیاط خانه در محله "گمرک" این شهر، عوامل آتش نشانی برای بررسی موضوع به محل مورد نظر اعزام شدند.

2 حلقه مار سمی در مهاباد زنده‌گیری شد

وی ادامه داد: وقتی ماموران نجات آتش نشانی به محل رسیدند، یک مار سیاه و بزرگ در حیاط این خانه در حال پرسه زدن بود و ماموران توانستند با تجهیزات مخصوص مارگیری، این مار سمی و خطرناک را قبل از آنکه به کسی آسیب بزند، به دام اندازند.

مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری مهاباد گفت: ماموران این سازمان یک حلقه مار دیگر را در داخل منزل مسکونی در منطقه "پشت‌تپ" این شهر زنده‌گیری کردند.

وی با بیان اینکه این ۲ مار در محل مناسب طبیعت رها شدند، اضافه کرد: از ابتدای امسال تاکنون ۶ حلقه مار سمی در داخل مکان‌های عمومی و منازل این شهر زنده‌گیری و در دامن طبیعت رها شده اند.

احمدی ضمن هشدار به شهروندان نسبت به افزایش تعداد مارهای سمی در منطقه، ادامه داد: امسال با توجه به افزایش پوشش گیاهی و شرایط آب‌وهوایی، ورود حیوانات موذی و به ویژه خزندگان از جمله مار به مناطق شهری افزایش یافته است.

وی از مردم خواست تا در صورت مشاهده مار در محیط‌های مسکونی، ضمن حفظ خونسردی خود از کشتن و آسیب‌زدن به آن خودداری کرده و با دقت این حیوان را تعقیب و پس از شناسایی محل دقیق اختفای آن، آتش‌نشانی را برای به دام انداختن آن مطلع سازند.

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی مهاباد در قالب سه ایستگاه، ۴۲ نفر پرسنل عملیاتی و با برخورداری از هشت دستگاه خودرو سبک و نیمه سنگین، عملیات امداد و نجات و اطفای حریق را انجام می‌دهد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟