عملیات نفسگیری که جمعه آغاز و شنبه با مرگ مرد دهدشتی تمام شد

به گزارش رکنا، معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استان یزد گفت:شهروند ده دشتی بر اثر سقوط از ارتفاع جان خود را از دست داد.

سید مهدی حسینی معاون امداد و نجات جمعیت هلال احمر استنان یزد گفت: بنا به گزارش مرکز eoc هلال احمر استان یزد مبنی بر گم شدن یک فرد ۵۶ ساله در کوه‌های روستای ده دشت منطقه دربید (۵۰ کیلومتری شهر یزد)، تیم واکنش سریع استان و یک تیم پشتیبان از هلال احمر شهرستان یزد به منطقه حادثه اعزام شدند.

سقوط مرگبار مرد دهدشتی از ارتفاع

او افزود: پس از گزارش‌های اولیه تیم‌های امدادی هلال احمر استان با دو دستگاه خودرو امدادی و هفت نفر در قالب دو تیم عملیاتی در محل حادثه حضور و عملیات جستجو و نجات را آغاز نمودند.

حسینی ادامه داد: پس از تلاش و جستجو نه ساعته نیرو‌های امدادی جسد فرد سقوط کرده پیدا که پس از فیکس کردن جنازه متوفی در بسکت، پیکر فرد به پایین کوه انتقال و تحویل نیروی انتظامی و قضایی شد.

او با اعلام اینکه این عملیات از ساعت ۱۷:۵۰ دقیقه جمعه آغاز و تا سه بامداد شنبه ادامه داشت و با توجه به شرایط منطقه کوهستانی یزد و شهرستان‌های استان و حوادث متعددی که برای کوهنوردان در این روز‌ها رخ می‌دهد، تأکید کرد: ورزشکاران و شهروندان نکات ایمنی را رعایت کنند تا شاهد چنین حوادثی نباشیم و شهروندان در صورت وقوع حادثه می‌توانند با شماره تماس ۱۱۲ جمعیت هلال احمر ارتباط برقرار کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟