سومین پارک هم در تهران آتش گرفت / سریالی بودن آتش سوزی ها عمدیست؟!

به گزارش گروه حوادث رکنا، علت وقوع آتش سوزی وجود علف های هرز و گرمای هوا است که با خشک شدن این علوفه منطقه نسبتا وسیعی مورد حریق قرار گرفته است.

بعد از آتش سوزی بوستان ولایت و چیتگر این سومین پارک تهران است که در کمتر از 48 ساعت آتش گرفته است و سریالی بودن این اتش سوزی ها فرضیه توطئه قویتر کرده است.

آیا آتش سوزی پارک ها عمدی است

سردارهداوند در پاسخ به اینکه از نظر پلیس این آتش سوزی‌ها سهوی است یا عمدی؟ اظهار داشت: ما احتمال می‌دهیم به دلیل گرما و همچنین بارش زیاد باران در امسال که موجب رشد بیش از حد علف‌های هرز در بوستان‌ها شده است، این آتش سوزی‌ها عمدی نباشند و امکان دارد حتی با یک ته سیگار یک بوستان بزرگ آتش بگیرد. اما این بدان معنا نیست که پلیس دست از تحقیقات و گزارش‌های میدانی خود بر می‌دارد.

وی ادامه داد: به شهروندان توصیه می‌کنم بعد از روشن کردن آتش ولو در ابعاد کوچک، حتماً از خاموش شدن آن مطمئن شوند و در پارک‌ها و بوستان‌ها، ته سیگار و مواد اشتعالی را رها نکنند.

جانشین رئیس پلیس پایتخت در پایان گفت: با شهرداری تهران جلسه گذاشته ایم و اعلام کردیم قبل از وقوع حوادث احتمالی دیگر، شهرداری خودش دست به کار شود و علف‌های هرز را از بین ببرد تا از حوادث احتمالی دیگر جلوگیری شود.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟