به گزارش گروه حوادث رکنا، سرهنگ کارآگاه "قاسم دستخال" گفت: سی ام فروردین ماه از طریق تماس با مرکز فوریت های پلیسی 110 گزارشی مبنی بر سرقت از منزل اعلام می شود و پس از مراجعه ماموران و ثبت اولیه شکایت در کلانتری قلهک پرونده برای رسیدگی تخصصی در اختیار کارآگاهان پایگاه سوم پلیس آگاهی قرار می گیرد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ بیان داشت: شاکی اعلام داشت، در منزل به همراه همسرم حضور داشتیم که سارقان تحت عنوان ماموران یکی از ارگان های دولتی سرایدار را فریب داده و وارد منزل ویلایی ما شدند و با تهدید سلاح سرد دست و پای وی را بسته و مورد ضرب و شتم قرار می دهند و سپس وارد ساختمان شده و دست و پای من و همسرم را بستند و به جستجو برای یافتن اموال با ارزش پرداختند و در نهایت وجوه نقد، دلار و گوشی موبایل ،کارت های بانکی، طلا و ساعت های قدیمی، ادوکلن در مجموع به ارزش 5 میلیارد ریال را با خود بردند .

این مقام انتظامی افزود: با ثبت اظهارات شاکی، شناسایی و دستگیری سارقان در دستور کار قرار گرفت و با اقدامات پلیسی کارآگاهان موفق به شناسایی هویت یکی از سارقان به نام بهرام 32 ساله ساکن محدوده فلاح شدند و در یک عملیات غافلگیرانه بهرام را که از مجرمان حرفه ای و دارای سوابق متعدد کیفری بود ، در بیست و چهارم اردیبهشت ماه دستگیر کردند.

وی تصریح کرد: بهرام در تحقیقات پلیسی به سرقت از منزل شاکی با همکاری دو تن از همدستانش به نام ها علیرضا 33ساله و فواد 35ساله اعتراف و کارآگاهان در گام بعدی از تحقیقات پلیسی، فواد را نیز دستگیر و مشخص شد علیرضا با اطلاع از دستگیری همدستانش به یکی از استان های جنوبی کشور گریخته است. هر دو متهم دستگیر شده در اعترافات خود عنوان داشتند پس از سرقت قسمتی از اموال را به مالخری در خیابان شوش فروخته اند و باقی اموال نیز در بازرسی از مخفیگاه سارقان کشف شد .

سرهنگ دستخال با بیان اینکه متهمان عنوان کردند پس از تقسیم اموال مسروقه با سهم شان موتور سیکلت گرانقیمت خریده اند و علیرضا نیز سهم خود را به حسابی واریز کرده است، توضیح داد: کارآگاهان در شاخه دیگری از تحقیقات پلیسی دریافتند که حساب واریزی متعلق به زنی به نام فرزانه همسر علیرضا می باشد.

رئیس پایگاه سوم پلیس آگاهی در ادامه گفت: با اطلاعات بدست آمده با هماهنگی های قضائی فرزانه نیز دستگیر و متهم اعتراف کرد، مدتی قبل به عنوان نیروی خدماتی به منزل مالباخته مراجعه کرده و اطلاعات لازم برای سرقت را جمع آوری کردم .

این مقام انتظامی با اشاره به این که به دنبال دستگیری فرزانه، علیرضا نیز در بیست ودوم اردیبهشت دستگیر و به تهران انتقال یافت ، افزود: کارشناسان ارزش ریالی اموال سرقتی را 5 میلیارد ریال برآورد و تحقیقات تکمیلی برای کشف سایر سرقت های احتمالی ادامه دارد.

به گفته سرهنگ دستخال کلیه دستگیر شدگان با دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 34 تهران در اختیار این پایگاه قرار دارند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟