پاتک پلیس به پارکینگ‌های احتکار خودرو

به گزارش رکنا، سردار «محمدرضا مقیمی»، رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا، با اشاره به مبارزه جدی با سودجویان و اخلالگران اقتصادی بویژه اخلاگران بازار خودرو اظهار داشت: باتوجه به آشفتگی‌های اخیر بازار خودرو در عرضه، نوسان قیمت، افزایش قیمت در بازار، عده‌ای افراد سودجو و فرصت طلب به امید دستیابی به سودهای کلان حاصل از این معاملات، اقدام به احتکار و نگهداری خودروهای صفر کیلومتر در انبارها و پارکینگ‌های عمومی کرده و از عرضه آن به بازار فروش خودداری می‌کنند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی ناجا تصریح کرد: به علت اهمیت موضوع، کارآگاهان پلیس امنیت اقتصادی با جدیت در کمترین زمان طرح مذکور را در سطح کشور اجرا و با انجام تحقیقات و اقدامات فنی پلیسی محل دپو و احتکار خودرو در چهار انبار و پارکینگ شناسایی که در بازرسی از این انبارها ۶۳۴ دستگاه انواع خودروی سواری داخلی و خارجی، در استان‌های تهران، اصفهان و قم کشف و انبارهای مربوطه پلمب شدند. سردار مقیمی ادامه داد: هرگونه دپوی خودرو در شرایط فعلی تخلف محسوب شده و چنانچه در بررسی‌ها و گزارش‌های مردمی خودروی صفر کیلومتر به صورت تجمیعی در پارکینگ‌های عمومی، خصوصی و انبارها نگهداری شده باشند، جرم احتکار تلقی شده و با هماهنگی و همکاری سازمان تعزیرات حکومتی پرونده قضائی برای آنها تشکیل خواهد شد.

توقیف خودرو در انبار یافت آباد

همچنین سردار علی ذوالقدری، رئیس پلیس امنیت عمومی پایتخت نیز از کشف ۷۹ دستگاه خودرو احتکار شده فاقد پلاک از پارکینگی در حوالی یافت آباد به ارزش ۱۵۰میلیارد ریال خبر داد. وی افزود: روز دوشنبه خبری مبنی بر اینکه مالک پارکینگ خودرویی در حوالی یافت آباد اقدام به دپو و احتکار تعداد قابل توجهی از انواع خودروهای ایرانی و خارجی کرده است مأموران انتظامی را بر آن داشت تا رسیدگی به این موضوع را در دستور کار خود قرار دهند. این مقام ارشد انتظامی با اشاره به اینکه تحقیقات پلیسی نشان از صحت خبر داشت، گفت: با هماهنگی مقام قضایی روز دوشنبه مأموران برای دستگیری و بازرسی از محل مذکور به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند از این پارکینگ ۷۹دستگاه انواع خورو شامل ۲دستگاه تیبا، ۱۰ دستگاه پراید، یک دستگاه لکسوز، ۳ دستگاه وانت آیسان، یک دستگاه هیوندا، ۳ دستگاه خودرو دنا پلاس، ۷ دستگاه خودرو ساینا، ۳ دستگاه خودرو جک، ۴ دستگاه خودرو لیفان ۳ دستگاه خودرو جیلی و... کشف و مالک پارکینگ را نیز به اتهام احتکار خودرو دستگیر و به پلیس امنیت عمومی انتقال دهند.

وی در پایان از شهروندان خواست: در صورت اطلاع از اینگونه پارکینگ‌ها مراتب را از طریق سامانه ۱۱۰ به پلیس اطلاع دهند. سردار حسین رحیمی، رئیس پلیس تهران نیز در حاشیه اجرای سی و پنجمین طرح رعد در تهران گفت: اجرای طرح برخورد با احتکار خودرو در دستور کار پلیس قرار دارد و ۵۴۰ دستگاه خودرو بدون پلاک ساخت کارخانه‌های ایران خودرو و سایپا که در ۵ پارکینگ خودرو در تهران دپو شده بودند، کشف شد.

وی با اشاره به اجرای طرح شناسایی و دستگیری دلالان ارزی که بتازگی فعالیت‌های مجرمانه خود را از نو آغاز کرده‌اند نیز عنوان داشت: مأموران پلیس امنیت اقتصادی ۲۳ نفر از دلالان ارزی را دستگیر و بالغ بر ۸۰ میلیارد ریال انواع ارز خارجی از آنها کشف کردند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟