عکس 16+ / جدال خونین شکارچیان با محیط بانان خوزستان

به گزارش رکنا ، رییس اداره محیط زیست شهرستان شوشتر بهمراه یک محیط بان دیگر با ضربات چاقو در درگیری با متخلفین شکار و صید مجروح شدند.

حسن آقا شیر محمدی فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان گفت: بر اساس گزارش‌های رسیده درخصوص شکار و صید غیر مجاز در یکی از مناطق شهرستان شوشتر و بمنظور برخورد با این متخلفین غیرمجاز که با استفاده از دستگاه الکترو شوکر اقدام به صید ماهی نموده بودند، در منطقه حضور یافته و در تعقیب و گریز موفق به دستگیری راننده خودرو و یکی نفر از متخلفین به همراه دستگاه الکتروشوکر و ادوات شکار و صید شدیم، که با مقاومت و تمرد متهمین و حمله گروهی از سوی شکارچیان و صیادان در منطقه قرار گرفتیم و در این درگیری بهروز نجاتی رئیس اداره شهرستان شوشتر به همراه اسماعیل زارع محیط‌بان شهرستان با ضربات چاقو از ناحیه سر و کمر زخمی شدند.

او افزود: در این درگیری خود وی به همراه دو محیط بان دیگر نیز از ناحیه دست، سر و کمر مورد اثبات سنگ و چوب قرار گرفتند و دچار آسیب دیدگی شده اند که بلافاصله مجروحین به بیمارستان شوشتر منتقل شدند و بعد از انجام مداوا، خوشبختانه حال عمومی همه آن‌ها خوب اعلام شده است.

آقا شیر محمدی بیان داشت: با کمک نیروی انتظامی و همراهی یگان حفاظت محیط زیست استان موفق شدیم، ۴ نفر از این متخلفین که در این درگیری شرکت داشته‌اند تا ساعت ۳ بامداد را دستگیر شدند. ۴ نفر دیگر هم شناسایی و تلاش برای دستگیری سایر آنان نیز همچنان ادامه دارد.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست خوزستان تصریح کرد: در این عملیات ادوات متخلفین از قبیل دستگاه الکتروشوکر به همراه موتور قایق، دو عدد باتری و تعداد ماهی کشف و ضبط شد و متهمان نیز به مراجع قضایی معرفی شدند.

صید با برق یکی از روش‌های غیر اخلاقی و آسیب رسان به محیط زیست است که در این روش بسیاری از آبزیان مناطق از بین می‌روند و آسیب زیادی به اکوسیستم منطقه وارد می‌شود.

نیمه دوم اسفند لغایت نیمه دوم اردیبهشت ماه هر سال همزمان با فصل تخم ریزی ماهیان و آبزیان و برای حفظ ذخایر، بعنوان فصل ممنوعیت صید ماهی عنوان و اطلاع رسانی شده و محیط بانان موظف می‌باشند که با متخلفین برابر قانون برخورد کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟