بازداشت دروغگوهای کرونا در فارس

به گزارش رکنا ، سرهنگ "حشمت سلیمانی" رئیس پلیس فتا استان فارس گفت: از ابتدای شیوع بیماری کرونا، مسدودسازی و حذف شایعات در سایت، کانال و پیج در شبکه‌های اجتماعی فضای مجازی انجام شده و با کسانی که قصد برهم زدن جو این استان در زمان شیوع این بیماری را داشته‌اند نیز برخورد شده است.

رئیس پلیس فتا استان با بیان اینکه کارشناسان این پلیس با اقدامات فنی و تخصصی موفق شدند در این خصوص ۲۴ نفر را دستگیر کنند، عنوان داشت: متهمان پس از تشکیل پرونده به مراجع قضائی معرفی شدند.

سرهنگ سلیمانی خاطر نشان کرد: ۶۰ نفر از کسانی که به صورت ناآگاهانه اقدام به پخش شایعات در فضای مجازی کرده بودند نیز به پلیس فتا استان احضار و به آنان نیز تذکر داده شد.

وی عنوان کرد: شایعه پراکنان فضای مجازی که از خارج از استان فارس اقدام به انتشار و پخش شایعات پیرامون بیماری کرونا می‌کردند نیز پیگیری پرونده آن‌ها به پلیس فتای استانی که این اشخاص در آن ساکن بودند ارجاع داده شده است.

این مقام انتظامی گفت: در حال حاضر از انتشار شایعات در فضای مجازی کاسته شده و مردم بیشتر اخبار را از طریق خبرگزاری‌های رسمی پیگیری می‌کنند.

رئیس پلیس فتا استان در بخش دیگری از سخنان خود به فروش اقلام بهداشتی غیرمجاز در فضای مجازی اشاره کرد و گفت: ۱۲ نفر از کسانی که اقدام به فروش اقلامی با عنوان بهداشتی از جمله ماسک و محلول ضدعفونی که به صورت غیرمجاز و بدون دریافت مجوز تهیه شده بود نیز دستگیر شده‌اند.

وی با بیان اینکه این تعداد افراد دستگیر شده به جز کسانی هستند که در فضای حقیقی اقدام به فروش اقلام بهداشتی بدون دریافت مجوز‌های لازم کرده‌اند، افزود: کسانی که قصد تهیه و فروش اقلام بهداشتی دارند باید مجوز‌های لازم را از دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهاد‌های متولی دریافت کنند.

سرهنگ سلیمانی ادامه داد: بسیاری از اقلامی که به عنوان بهداشتی در سطح فضای مجازی به فروش می‌رسد به صورت غیربهداشتی و بدون اخذ مجوز‌های لازم و در محیط‌های فاقد هرگونه کنترل و نظارتی تهیه می‌شود.

وی اضافه کرد: بسیاری از اقلام از جمله ماسک و محلول ضدعفونی که به صورت غیرمجاز در فضای مجازی به فروش می‌رسد با قیمت بسیار بالا و گزافی به دست مصرف کننده می‌رسد که همین موضوع موجب بروز نابسامانی در بازار نیز خواهد شد.

این مقام انتظامی با بیان اینکه مردم باید سطح سواد رسانه‌ای خود را افزایش دهند، گفت: در ایام شیوع کرونا شهروندان باید اخبار و اطلاعیه‌ها را فقط از طریق رسانه‌های رسمی پیگیری کنند و هرگز به شایعات فضای مجازی توجه نداشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟