به گزارش رکنا، همتی گفت: کسی که علائم دارد، می‌تواند تا ۱۰ نفر را آلوده کند و اگر به سفر‌ها ادامه دهیم این بیماری می‌تواند تا پس از فروردین هم ادامه داشته باشد.

 همتی سرپرست جمعیت هلال احمر صبح امروز در حاشیه بازدید از بخش‌های اختصاصی بیماران کرونا در بیمارستان موقوفه نورافشار، اظهار کرد: با توجه به درگیری که در سراسر کشور با کووید ۱۹ داشتیم، جمعیت هلال احمر ورود خوبی داشت و بیمارستان نورافشار همه فعالیت‌های معمول را متوقف کرد و به عنوان همراه و پشتیبان بیمارستان مسیح دانشوری شروع به فعالیت کرد.

وی افزود: در بازدید امروز از نزدیک درجریان تلاش همکاران قرار گرفتیم، همه بیماران فعلی در بخش‌های آی‌سی‌یو بیمارستان نورافشار مبتلا به کووید ۱۹ هستند. خوشبختانه بسیاری از از بیماران شرایط روبه بهبودی داشتند.

سرپرست جمعیت هلال احمر بیان کرد: از حدود ۹۰ تختی که بیمارستان دارد، ۵۰ تخت درگیر کووید ۱۹ هستند. خوشبختانه کمبود خاصی وجود ندارد، امکانات وجود دارد، چند بخش هم داریم که محل بستری و نقاهتگاه بیماران است.

همتی با بیان اینکه میانگین آلوده شدن سه نفر است، اظهار کرد: کسی که علائم دارد، می‌تواند تا ۱۰ نفر را آلوده کند. اگر به سفر‌ها ادامه دهیم، این شرایط و بیماری می‌تواند تا پس از فروردین هم ادامه داشته باشد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟