به گزارش رکنا، سرهنگ" ذوالفقار برفر" در تشریح جزئیات این خبر،گفت: یکم فرودین ماه خبری مبنی بر احتکار کالاهای ضدعفونی کننده در انبار یک واحد مسکونی در شمال تهران دریافت شد و بررسی مضوع در دستور کار ماموران معاونت نظارت بر اماکن عمومی پلیس امنیت تهران بزرگ قرار گرفت .

وی توضیح داد: با بررسی های میدانی مشخص شد فردی با اجاره کردن انبار یک واحد مسکونی در حوالی بلوار اندرزگو در شمال تهران مقادیری مواد ضدعفونی غیرمجاز دپو و جمع آوری کرده است تا در فرصت مناسب به چند برابر قیمت واقعی آن را به بازار عرضه کند.

این مقام انتظامی، با بیان این که هویت و مخفیگاه این متهم مورد شناسایی واقع شد، بیان داشت: با توجه به اهمیت موضوع بلافاصله تیم های عملیاتی پلیس با هماهنگی مقام قضائی، به نشانی اعلامی اعزام و موفق شدند 360 لیتر انواع مواد ضدعفونی کننده و660اسپری با مارک و برند شرکت های خارجی و تعداد زیادی لیبل و برچسب کشف کنند.

برفر با اشاره به این که کارشناسان ارزش ریالی اقلام کشف شده را یک میلیارد ریال برآورد کرده اند، گفت: برابر هماهنگی های انجام شده با مرجع قضائی متهم برای سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی و دستور پلمب برای این انبار واحدمسکونی صادر شد.

جانشین پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ در پایان با بیان اینکه، اقلام مکشوفه به نماینده دانشگاه علوم پزشکی تحویل داده شد، خاطرنشان کرد: همواره افراد سودجود با بهره گیری از جو روانی حاکم بر جامعه اقدام به احتکار اقلام مورد نیاز مردم می کنند که پلیس امنیت ضمن رصد اینگونه افراد، درخواست دارد شهروندان به محض اطلاع از هرگونه اقدام افراد فرصت طلب و سودجو مبنی بر افزایش قیمت، احتکار و ... موضوع را برای اقدام قانونی از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 به پلیس اطلاع رسانی کنند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟