به گزارش رکنا،  در حالی که چند کارگر انگلیسی پس از پیدا کردن یک بمب، سرگرم گرفتن سلفی و عکس یادگاری با آن بودند پس از آگاهی از احتمال خطر انفجار آن پا به فرار گذاشتند. این کارگران پس از آنکه به آن‌ها گفته شد احتمال منفجر شدن بمب وجود دارد با رها کردن وسایل خود اقدام به فرار کردند.

" استفن کوچران"، ۳۶ ساله به همراه چند نفر دیگر در حال حفر زمین برای نصب حصار‌های جدید در منطقه " ویتون" در یورک شر شمالی بودند که این بمب متعلق به جنگ جهانی دوم را پیدا کردند. استفن و همکارانش پس از پیدا کردن بمب اقدام به شستن گل و لای آن کرده و مشغول گرفتن عکس سلفی با آن شدند.

پس از گرفتن عکس ها، ایده‌ای به ذهن استفن رسید و تصمیم گرفت تا تصاویر مربوط به بمب را برای پلیس ارسال کند. بلافاصله تیمی از ماموران خنثی سازی بمب به همراه ماموران پلیس در محل حضور یافتند. این در حالی بود که ماموران پلیس پس از تماس استفن از او و دوستانش خواسته بودند تا به علت خطر انفجار بمب بلافاصله محل را ترک کنند.

استفن که دارای سه فرزند است در این باره گفت: «ما بیش از نیم متر از زمین را کنده بودیم که ناگهان یک میله آهنی به وسایل ما برخورد کرد. ابتدا فکر کردیم شاید یک سنگ بزرگ باشد، اما پس از خارج کردن و شستن آن متوجه شدیم یک بمب است. ما از خطر این بمب آگاه نبودیم، تا لحظه‌ای که با پلیس تماس گرفتم و آن‌ها به ما هشدار دادند تا محل را ترک کنیم.»

پلیس یورک شر شمالی با تایید کشف این بمب در صفحه توئیتر خود از خنثی سازی و انتقال آن به مکانی امن خبر داد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

بمب

جنگ جهانی بمب

آیا این خبر مفید بود؟