به گزارش رکنا، حسین کریم، رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز با بیان این که تاکنون ۱۲ مورد مثبت کرونا و ۱۲۰ مورد مشکوک در البرز شناسایی شده به مردم توصیه کرد که برای کنترل پیشگیری و کنترل بیماری کرونا، ترددهای غیر ضروری در سطح شهرها و اماکن عمومی را کم کنند.

حسین کریم افزود: آمادگی لازم برای مقابله با ویروس کرونا را داریم، در کنار آن آموزش های لازم را به پرسنل داده ایم تا بتوان کامل این بیماری را بشناسند و اقداماتی در محیط خود انجام دهند.

۲ مورد مرگ قطعی براثر کرونا و ۶ مورد مرگ مشکوک در البرز

رییس دانشگاه علوم پزشکی استان البرز گفت : تاکنون ۱۲ مورد مثبت ابتلا به بیماری کرونا در استان شناسایی شده که تحت درمان قرار گرفته اند، تعدادی بهبودی یافته اند و ۲ نفر جان باختند.

کریم افزود: علاوه بر این ها ، ۶ مورد مرگ مشکوک در استان البرز رخ داده که در حال بررسی علت این تعداد مرگ و میر انسانی هستیم .

۱۲۰ مورد مشکوک در البرز داریم

دکتر کریم گفت : اکنون ۱۲۰ مورد مشکوک ابتلا به کرونا در البرز داریم که در حال بررسی تشخیص بیماری آنان هستیم.

کرونا در البرز اپیدمی نشده است

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: اپیدمی کرونا در البرز هنوز سنگین نیست اما باید خود مراقبتی ها را بیشتر کنیم .

او افزود: با وجود قرار گرفتن البرز در میانه مناطق پرخطر، وضعیت ما بحرانی نیست، اما مهمترین استراتژی که الان دنبال می کنیم اول آماده باش تمام نیرو ها است که از روز گذشته برای تمام معاونت ها داشته ایم و بازدید های مستمر از مراکز انجام می شود.

کریم افزود: روز گذشته از چهار بیمارستان بازدید استان کردیم و در تمام بیمارستان ها سازماندهی و آمادگی کامل برای مقابله وجود دارد. اصل مهم برای ما حفاظت و ایمنی پرسنل است که اگر از دست بدهیم بقیه سنگرها فتح می شود ، اولویت نخست حفاظت از پرسنل درمانی و پزشکی است که به دقت انجام می دهند، محافظت شخصی به صورت کامل رعایت می شود و کار را انجام می دهند.

تعطیلی تجمع ها و مراکز آموزشی به پیشگیری کمک می کند

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز با قدردانی از همکاری تمام مسئولان فرهنگی و اجرایی استان، گفت : جلسات مکرر داریم و از دیروز کمیته کرونا در البرز شد که منجر به ادامه تعطیلی مدارس ،دانشگاه ها و نماز جمعه شد و تمام همایش ها، سمینارها و کنگره ها تعطیل شده است .

همدلی در البرز مثال زدنی است

کریم با بیان این که همدلی مردم مسئولان در زمینه پیشگیری و مهار کرونا مثال زدنی است، افزود: همدلی در استان برقرار است که توانسته آرامش کامل در البرز ایجاد کند و در سطح ییمارستان ها هم همین طوربرخلاف اینکه فکرمی شد بیمارستان ها با ازدحام مواجه شود، بیمارستان ها خلوت است که به صورت سطح بندی مراجعه می کنند، چرا که بیمارستان ها آلوده ترین مکان برای ویروس است همه باید در منزل بمانند و بیرون آمدن از منزل یعنی رفتن به وسط دشمن سلامت مردم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز خطاب به مردم گفت: اگر جان خود و عزیزان را دوست دارند از منزل خارج نشوند و بیرون را آلوده بدانند، هجوم بردن به مکان های عمومی مشکل را چند برابر می کند تا زمانی که علائم خفیف است و مشکل حادی ندارند استراحت در منزل داشته باشند، با استفاده از مایعات گرم از خودشان و خانواده شان مراقبت کنند، مگر مواردی پیش بیاید که بیمار بدحال شود که درآن صورت ارجاع به بیمارستان ضروری است.

آموزش عمومی را به حداکثر می رسانیم

رئیس دانشگاه علوم پزشکی گفت: آموزش عمومی در زمینه پیشگیری و مهار ویروس کرونا را باید به حداکثر میسانیم، کمپین را فعال می کنیم تا کمک شود مردم آنگونه که باید از خود مراقبت کنند.

او افزود: تعطیلی مدارس و دانشگاه ها کمک شایانی به پیشگیری و کنترل کرونا ویروس می کند.

توصیه دورکاری به برخی کارکنان ادارات

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز گفت: برخی کارکنان دستگاه های اداری که می توانند دور کاری کنند،مجوز دورکار به آنان داده شود.

علائم کرونا ویروس

رئیس دانشگاه علوم پزشکی البرز به علائم کرونا ویروس اشاره کرد و افزود: مهمترین نشانه کرونا تب است که بعد با سرفه و تنگی نفس همراه می شود، کسانی که این علائم را دارند بستری نمی شوند بلکه آموزش می دهیم در منزل ایزوله شوند و اگر مواردی نیاز به بستری بوددر بیمارستان بستری می کنیم.

امکانات درمانی به اندازه کافی در البرز وجود دارد

کریم گفت: امکانات و وسیایل بهداشتی و درمانی به اندازه کافی در استان وجود دارد و جای نگرانی نیست اما رعایت بهداشت فردی و عمومی توصیه اکید به مردم است ، ضمن آنکه خودداری از حضور در مکان های تجمعی و عمومی با مخاطراتی همراه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟