به گزارش رکنا ، ولی پور مدیر روابط عمومی اداره کل حفاظت محیط زیست مازندران، گفت: نیرو‌های یگان حفاظت محیط زیست شهرستان بهشهر مستقر در پناهگاه حیات وحش میانکاله با دریافت گزارشی مبنی بر حضور شکارچیان با یک دستگاه قایق موتوری در تالاب، بلافاصله به محل مورد نظر در خلیج گرگان اعزام شدند.

او افزود:شکارچیان که ۲ نفر بودند با دیدن محیط بانان، اسلحه و پرندگان شکار شده را در داخل آب انداخته و بلافاصله در تماس تلفنی از اسکله بندرگز درخواست کمک کرده که ۲ قایق با ۴ سرنشین به کمک شکارچیان متخلف آمده و با برخورد به قایق محیط بانان، آن را به گل نشانده و با پارو به سمت محیط بانان حمله ور شده و متاسفانه هر ۴ محیط بان را مصدوم و از صحنه جرم، متواری شدند.

ولی پور گفت:پس از اعلام درگیری، محیط بانان پاسگاه قلعه پایان به محل مورد نظر اعزام و محیط بانان مصدوم را به بیمارستان شهرستان گلوگاه منتقل نمودند.

او افزود:نقی عموزاد معاون اداره محیط زیست شهرستان بهشهر از ناحیه دست، محیط بانان مهدی دادار، از ناحیه هردو دست، حسین علیزاده و علیرضا بهرامی نیز از ناحیه، سر، دست، پا و کمر مصدوم شدند و در حال مداوا هستند.

ولی پور گفت:متخلفین نیز شناسایی و پیگیری قضایی جهت دستگیری آنان ادامه دارد.

روز گذشته نیز یکی از محیط بانان شهرستان سوادکوه، در درگیری با شکارچیان متخلف مصدوم شد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟