به گزارش رکنا، سرهنگ سعید شفیعی معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان، در مورد کلیپ پخش شده در فضای مجازی مبنی بر برخورد یکی از ماموران پلیس با شهروندان، گفت: در ساعت ۱۹:۴۵ روز سه شنبه ۲۲ بهمن ماه حسب اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی مبنی بر یک مورد مزاحمت در پارک غدیر، بلافاصله گشت کلانتری ۱۱ به محل اعزام شدند.

او افزود: ماموران با حضور در محل مشاهده کردند تعدادی جوان که در حالت طبیعی نبوده و به دلیل شرب خمر تعادل روانی نداشتند با رقص و پایکوبی اقدام به راه بندان و اخلال در نظم عمومی کرده اند، که ماموران به آن‌ها تذکر داده اما افراد مذکور ضمن تمرد و مقاومت، با سنگ و چوب به شدت با ماموران درگیر و اقدام به تخریب خودرو سازمانی کردند.

معاون اجتماعی فرماندهی انتظامی استان هرمزگان گفت: با تلاش ماموران مسبب اصلی دستگیر و مابقی اخلالگران که توسط پلیس شناسایی شده بودند نیز متواری شدند که در این رابطه پرونده اولیه تشکیل و در مراجع قضائی در حال رسیدگی است.

سرهنگ شفیعی با تاکید بر اینکه هرکس در مجموعه ناجا در هر مقام و درجه‌ای که باشد اگر رفتارش مناسب نباشد حتما با او برخورد می‌شود، افزود: اقدام به تصویربرداری و انتشار فیلم چنین صحنه‌هایی به منظور تخریب اقتدار و چهره اجتماعی پلیس، مذبوحانه و غیر قانونی می‌باشد و در کلیپ مذکور نیز تنها برخورد مامور به نمایش کشیده شده و این در حالی است که قبل از این صحنه افراد مذکور در حالت مستی ضمن توهین و فحاشی آشکار به مقامات نظام نسبت به ماموران و خودرو سازمانی تعرض کرده بودند.

او گفت: درگیری با ماموران انتظامی از جرایم عمومی محسوب می‌شود و قانون برای فردی که به مامور پلیس حین انجام وظیفه و ماموریت توهین کند، مجازات حبس در نظر گرفته است و قطعا پیگیری این موضوع با جدیت توسط نیروی انتظامی در دستور کار قرار دارد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟