به گزارش رکنا ، سرهنگ علی جمالی رئیس پلیس فتا ایلام گفت: با رصد و بررسی کارشناسان پلیس فتا و طرح شکایت یکی از شرکت‌های دولتی مبنی بر راه‌اندازی یک کانال تلگرامی که اقدام به انتشار اخباری کذب و جهت دار که باعث تشویش اذهان عمومی و شایعه‌پراکنی علیه مسؤلان شرکت مذکور می‌کرد پرونده‌ای در این پلیس تشکیل شد.

جمالی افزود: با توجه به گستردگی موضوع و انتشار اخبار گسترده به قصد تشویش اذهان عمومی نسبت به شرکت مورد نظر موضوع به صورت ویژه در دستور کار کارشناسان این پلیس قرار گرفت.

او ادامه داد: مدیر این کانال از روش‌های فنی و خاص برای فراز از قانون و پلیس استفاده کرده بود که خوشبختانه با انجام اقدامات فنی و تخصصی توسط کارشناسان پلیس فتا شناسایی و با هماهنگی مراجع قضائی دستگیر شد.

رئیس پلیس فتا ایلام اظهار کرد: متهم که خود نیز یکی از کارکنان همان شرکت بود، در برابر مستندات و ادله فنی، به جرم خود اعتراف، که در نهایت به همراه پرونده جهت سیر مراحل قانونی تحویل مراجع قضائی داده شد.

او مطرح کرد: شهروندان عزیز می‌توانند در صورت مشاهده جرایم مشابه یا سایر جرایم رایانه‌ای موضوع را سریعاً از طریق وب سایت پلیس فتا به همکاران ما اطلاع دهند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟