به گزارش رکنا، سرهنگ سید محمد طاهر موسوی فرمانده نیروی انتظامی شهرستان میبد گفت: در پی وقوع چند فقره سرقت منزل و داخل خودرو در برخی مناطق شهرستان میبد، ماموران پلیس آگاهی شهرستان میبد با رصد اطلاعاتی متوجه خرید و فروش اموال مسروقه از سوی یک مال‌خر شدند که این موضوع به صورت ویژه در دستور کار قرار گرفت.

او با اشاره به شناسایی این افراد که شامل سه سارق و یا مال‌خر بوده اند، افزود: با هماهنگی مراجع قضایی به مخفیگاه این سارقین ورود و آن‌ها را دستگیر کردیم که در بازرسی از این مخفیگاه ۱۲ دستگاه تلفن همراه، اقلام کامپیوتر، بیش از ۲۰۰حلقه انگشتر لوکس و تعدادی ساعت سرقتی کشف شد.

فرمانده انتظامی شهرستان میبد با بیان اینکه متهمان در تحقیقات بعمل آمده به ۱۰ فقره سرقت منزل و داخل خودرو اعتراف کرده اند، به شهروندان توصیه کرد: ایجاد رابطه سالم با همسایه‌ها و از سوی دیگر نصب چراغ‌های تایمردار که در ساعات مختلف روز و شب به دلخواه شما روشن و خاموش شوند به پیشگیری از سرقت کمک می‌کند.

سرهنگ موسوی تاکید کرد: مدارک شناسایی و اشیاء با ارزش را در محلی امن نگهداری کرده و از نگهداری در خودرو و جاسازی در منزل پرهیز کنید و همچنین از گذاشتن هرگونه یادداشت‌هایی مانند به مسافرت رفتیم یا در صورت نبودن با این شماره تماس بگیرید، روی درب منزل خودداری کنید.

فرمانده انتظامی شهرستان میبد به شهروندان توصیه کرد از قرار دادن کلید منزل در جا کفشی و گلدان اجتناب کرده و به ورودی‌های منزل از قسمت پارکینگ یا زیرزمین و پشت بام قفل ایمنی نصب شود.

او افزود: هرگونه موارد مشکوک به سرقت سریعاً به پلیس ۱۱۰ اطلاع داده شود تا در سریع‌ترین زمان ممکن ماموران در صحنه حاضر شوند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟