به گزارش رکنا ، سخنور رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد گفت: مامورین یگان حفاظت در حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده در ساعت ۲۲ دیشب در پناهگاه حیات وحش تالاب کانی برازان دو شکارچی متخلف را دستگیر کردند.

او با بیان اینکه از متخلفان دو قبضه اسلحه شکاری دو لول وتک لول به همراه لاشه یک قطعه خوتکا شکار شده کشف وضبط شد، افزود: متخلفین با تشکیل پرونده به مراجع قضایی معرفی شدند.

سخنور اضافه کرد: با توجه به صدور پروانه شکار پرندگان وحشی مامورین یگان حفاظت اداره به طور مستمر به گشت و کنترل در مناطق تحت مدیریت ادامه می‌دهند و با شکارچیانی که بدون مجوز اقذام به شکار کنند برخورد قانونی می‌شوند.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان مهاباد اظهار داشت: هم اکنون تالاب بین المللی کانی برازان این شهرستان میزبان بیش از ۳۰ هزار قطعه انواع پرندگان مهاجر و بومی از جمله خوتکا، فیلوش، اردک سرسبز، غاز خاکستری، تنجه و دسته‌های چندصدتایی از انواع پرندگان آبزی و کنارآبزی همچون خروس‌کولی، حواصیل، پلیکان، فلامینگو و انواع مرغابی و اردک‌های سرحنایی و بلوطی است.

تالاب بین‌المللی کانی برازان با وسعتی افزون بر ۹۲۷ هکتار در ۳۰ کیلومتری شمال مهاباد واقع شده و از سوی کمیته ملی طبیعت گردی کشور به عنوان نخستین سایت پرنده نگری در ایران معرفی شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟