به گزارش رکنا، سرهنگ کارآگاه "احمد نجفی" گفت : در آذرماه سال جاری پرونده ای با موضوع سرقت تلفن همراه به این معاونت ارجاع و در اختیار کارآگاهان اداره هجدهم قرار گرفت.

وی بیان داشت: شاکی که یک خانم جوان بود تصاویری از صحنه سرقت گوشی تلفن همراه در اختیار کارآگاهان گذاشت که نشان می داد، دو موتور سوار جوان با موتور سیکلت آبی رنگ به شاکی نزدیک شده و ترک نشین در یک لحظه گوشی وی را قاپیده و متواری شده اند.

این مقام انتظامی با اشاره به اینکه با مطالعه پرونده مشخص شد که تصاویر مربوط به فروشگاهی در نزدیکی محل سرقت است، گفت: تیمی از کارآگاهی به محل سرقت مراجعه و در تحقیقات میدانی با توجه به اینکه پلاک موتورسیکلت با زنجیر پوشانده شده بود فقط قسمتی از پلاک را به دست آوردند.

وی تصریح کرد: پلاک های احتمالی استخراج و مشخص شد که فقط یک پلاک مربوط به موتور سیکلت آبی رنگ است.

وی توضیح داد: در تحقیقات پلیسی مشخص شد مالک موتورسیکلت به نام آرتین از سابقه داران کیف قاپی است که چهره اش با ترک نشین هم تطابق داشت و متهم دوم نیز به نام اصغر یکی از سارقان سابقه دار بود و بر اساس قراین، احتمال شناسایی باندی از سارقان قاپ زن متصور شد.

معاون مبارزه با سرقت های خاص پلیس آگاهی اظهار داشت: با هماهنگی بازپرس شعبه 2 دادسرای ناحیه 34 تهران دستور دستگیری هر دو متهم اخذ و در نهایت با تلاش های کارآگاهان این اداره هویت و مخفیگاه کلیه اعضای باند 5 نفره موبایل قاپی به سرکردگی آرتین 25ساله شناسایی شدند.

کارآگاه نجفی در ادامه افزود: با دستور قضائی در بیست و چهارم آذر ماه در یک عملیات هماهنگ و همزمان و کلیه اعضای باند دستگیر و در بازرسی از مخفیگاه های آنان دو دستگاه موتورسیکلت مورد استفاده در سرقت ها ، 8 عدد رم گوشی های مسروقه ، 3 دستگاه گوشی سرقتی، سلاح سرد ، 12میلیون تومان وجه نقد حاصله از فروش اموال سرقتی ، 768 گرم حشیش و تعدادی کلاه نقاب دار کشف شد.

سرهنگ کارآگاه احمد نجفی گفت : با توجه به اینکه متهمان سابقه دار بودند در یک هفته اول بازجویی از تمام شگردهای ممکن اعم از تمارض و خودزنی و سعی در عصبانی نمودن بازجو و ... برای انکار و طفره رفتن از بازجویی استفاده کردند ولی با توجه به هوشمندی کارآگاهان این اداره بالاخره کلیه افراد لب به اعتراف گشودند و به سرقت های متعدد (بیش از 50 فقره ) در سطح شهر تهران به شیوه قاپزنی با موتورسیکلت های مختلف اعتراف کردند.

این مقام پلیسی با بیان اینکه ارزش ریالی اموال سرقتی را دو میلیارد ریال براورد شده است، گفت: تا کنون 43 تن از شاکیان متهمان را شناسایی و با تکمیل تحقیقات متهمان با دستور بازپرس شعبه 2 دادسرای ناحیه 34 تهران روانه زندان شدند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟