به گزارش رکنا، انور بیادار روز شنبه اظهار داشت: این حادثه که بامداد امروز در حدفاصل بین روستای «داشبند» و «شهر سیمینه» در این جاده روی داد که در آن بر اثر این حادثه ۲ نفر از سرنشینان خودرو سواری در دم جان باختند.

وی افزود: در این حادثه نیروهای امدادی پایگاه امداد و نجات جاده‌ای محمد رسول‌الله (ص) در «ملالر» اجساد را از خودرو پژو رهاسازی کردند و به بیمارستان انتقال دادند.

وی بیان کرد: علت وقوع این سانحه رانندگی توسط کارشناسان پلیس راه میاندوآب در دست بررسی است.

جاده بوکان به میاندوآب ۵۵ کیلومتر طول دارد و به علت داشتن نقاط حادثه‌خیز فراوان هر ساله بیش از ده‌ها نفر در این محور جان خود را از دست می‌دهند.

۲۰ درصد تصادفات جاده ای آذربایجان‌غربی مربوط به محور بوکان - میاندوآب است؛ بیشترین تصادفات جاده‌ای منجر به مرگ نیز در همین محور رخ داده است.

مسیر جاده بوکان به میاندوآب به دلیل ترانزیتی بودن این محور و تردد وسائل نقلیه سنگین و نیمه‌سنگین و در کنار آن تردد وسائل نقلیه کشاورزان و انواع موتورسیکلت در این محور موجب افزایش تصادفات شده است.

از ابتدای سال‌جاری تاکنون ۲۴ نفر در جاده‌های بین شهری بوکان در حوادث مختلف رانندگی جان خود را از دست داده‌اند.

شهرستان بوکان دارای ۷٨۰ کیلومتر راه بوده که از این مقدار ۶۳۷ کیلومتر را راه‌های روستایی به خود اختصاص داده و مابقی نیز راه اصلی، فرعی و بزرگراه است.

این مسیر به دلیل قرار گرفتن در کریدور ترانزیتی شمال به جنوب کشور یکی از پرترددترین مسیرهای آذربایجان‌غربی است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟