به گزارش رکنا،  معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی گفت: ریزش بهمن در ارتفاعات قله "فلسکه" در جاده مشهد - طرقبه جان کوهنوردی ۴۰ ساله را گرفت.

اسماعیل بهمن آبادی روز شنبه افزود: حدود ساعت ۱۴ روز گذشته گزارش گرفتار شدن دو کوهنورد مشهدی در مسیر قله "فلسکه" به نیروهای امدادی هلال احمر رسید که با حضور دوتیم امداد کوهستان به ظرفیت سه دستگاه خودروی کمک‌دار، جست و جو برای یافتن کوهنوردان مفقود شده آغاز شد.

وی اضافه کرد: پس از ساعاتی جست و جو یکی از دو کوهنورد زنده پیدا شد اما جست و جو برای سافتن کوهنورد دوم بیش از هشت ساعت به درازا انجامید و سرانجام نیروهای امدادی جسد بی جان کوهنورد ۴۰ ساله در ارتفاعات این قله پیدا کردند.

معاون امداد و نجات هلال احمر خراسان رضوی گفت: عملیات یاد شده ساعت ۴۵ دقیقه بامداد امروز پایان یافت و هم اکنون تیم‌های امدادی جسد کوهنورد دوم را به پایین ارتفاعات انتقال و تحویل نیروهای انتظامی داده‌اند.

بهمن آبادی از کوهنوردان خواست قبل از عزیمت به کوهستان حتما از شرایط جوی مطلع شوند تا چنین حوادث تلخی برای آنها رخ ندهد.

قله فلسکه در رشته کوه بینالود واقع شده است. این قله با ارتفاع حدود سه هزار و ۱۵۰ متر از سطح دریا یکی از مرتفع‌ترین قله‌های استان خراسان است. قله فلسکه به دلیل اختلاف ارتفاع چشمگیری که با ارتفاعات اطراف خود دارد از بیشتر نقاط شهر مشهد در دوردست قابل دیدن است. مسیر این قله فاقد جان‌پناه است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟