به گزارش رکنا ، مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان گفت: تا روز گذشته 10 نفر در کردستان براثر بیماری آنفلوآنزا جان باختند که بیشترین آمار افراد فوتی مربوط به شهرستان بیجار است.

شهرام شریفی اظهار کرد: تا آخر روز گذشته 227 نفر دارای علایم بیماری آنفلوآنزا به بیمارستان‌ها و مراکز درمانی استان مراجعه کرده‌اند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان خاطرنشان کرد: در نمونه‌گیری از 106 نفر از این افراد 52 نفر مثبت بودند که در مراکز درمانی و بیمارستان‌های زیر نظر دانشگاه علوم پزشکی کردستان بستری شده‌اند.

شریفی گفت: 10 نفر از مبتلایان به این بیماری فوت شده‌اند که بیشترین آمار افراد فوتی مربوط به شهرستان بیجار است.

به گفته وی، افراد دارای بیماری‌های قلبی، آسم، دیابت، بیماری‌های مزمن و افراد سالمند بیشتر در معرض مبتلا به آنفلوآنزا هستند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با تاکید براینکه اقدامات لازم برای درمان بیماران بستری انجام شده و تمام بیمارستان‌های استان از آمادگی کامل برای پذیرش این بیماران برخوردار هستند، عنوان کرد: سردرد شدید، افزایش ناگهانی دمای بدن، درد شدید عضلانی، ضعف، کوفتگی و خستگی طولانی مدت، سرفه دائمی خشک و شدید و اسهال و استفراغ بویژه در کودکان را از علایم این بیماری اعلام کرد.

شریفی خاطرنشان کرد: بیماری آنفلوآنزا یک عفونت حاد ویروسی دستگاه تنفسی است که در صورت سالم و فعال بودن سیستم ایمنی فرد مبتلا، عوارض بیماری بعد از طی دوره چند روزه تخفیف یافته و بهبودی حاصل می‌شود که در افراد مبتلا به بیماری‌های مزمن و نقص ایمنی و در موارد همه‌گیری، عوارض بیماری شدیدتر و مرگ‌ و میر بیشتری دارد.

وی اذعان کرد: مردم در صورت مشاهده علائم فوق الذکر از مصرف خودسرانه دارو پرهیز کرده و به پزشک مراجعه کنند و تا بهبودی کامل از حضور در اماکن عمومی خودداری نمایند.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی کردستان با بیان اینکه بیماران قلبی عروقی، بیماران دارای نقص سیستم ایمنی، کودکان، ماداران باردار و بیماران مزمن کلیوی و ریوی بیشتر در معرض ابتلا به این بیماری هستند، گفت: آنفلوآنزا معمولا در فصول سرد سال بخصوص دی ‌و بهمن‌ ماه به دلیل ازدحام بیشتر شیوع و احتمال انتقال آن افزایش می‌ یابد زیرا در زمستان و پاییز مردم تمایل بیشتری دارند که در فضاهای سرپوشیده بمانند، همین مساله عامل تسریع انتقال ویروس از فردی به فرد دیگر است.

گفتنی است؛ در راستای پیشگیری از این بیماری مدارس شهرستان بیجار از روز گذشته تعطیل شده است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟