حجم ویدیو: 4.62M | مدت زمان ویدیو: 00:00:42

به گزارش رکنا ، ویدئویی که به تازگی منتشر شده است اقدام فداکارانه پسر دانشجوی جوان چینی را در نجات جان یک کودک به تصویر می‌کشد. "یو تائوهونگ" که به‌صورت داوطلبانه در ایستگاه متروی "ووهان" چین مشغول کار بود پس از آنکه متوجه سقوط کودک از بالای پله برقی شد با واکنشی تحسین برانگیز جان او را نجات داد.

این جوان دانشجو با وجود آنکه در حین نجات کودک خود نیز از ناحیه زانو دچار جراحت شد اما توانست با متوقف کردن پله برقی از وقوع حادثه‌ای تلخ برای این کودک جلوگیری کند. ویدئویی که توسط دوربین مداربسته ایستگاه مترو تهیه شده، چگونگی وقوع حادثه و واکنش این جوان را نشان می‌دهد. در این ویدئو مشاهده می‌شود در حالی که "یو" در بالای پله‌ها ایستاده است، پس از سقوط کودک به سمت پایین می‌دود و با رساندن خود به دکمه توقف، موفق به متوقف کردن پله برقی می‌شود. این ویدئو نشان می‌دهد که این جوان فداکار حین دویدن سریع به پایین برای لحظه‌ای تعادل خود را از دست می‌دهد و به زمین برخورد می‌کند.

هنوز مشخص نیست که در لحظه سقوط کودک، والدین او کجا حضور داشتند. در حالی که با اقدام به موقع یو این کودک از خطر حتمی گریخت، خود او نیز که دچار جراحت شده بود، توسط پرسنل اورژانس در ایستگاه مترو مورد مداوا قرار گرفت. انتشار این ویدئو در شبکه‌های اجتماعی چین با واکنش کاربران همراه بود و بسیاری از کاربران اقدام انسان‌دوستانه و فداکارانه این جوان را مورد تمجید قرار دادند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟