حجم ویدیو: 6.54M | مدت زمان ویدیو: 00:00:54

به گزارش گروه ترجمه رکنا، چند روز پیش یک فروند هواپیمای SR22 روی یک منزل خصوصی در کالیفرنیا سقوط کرد که در پی این حادثه هولناک خلبان هواپیما کشته و دو تن از ساکنان خانه که یک پدر و دختر بودند به بیمارستان منتقل شدند.

عکس خلبان ایرانی

اما پس از انتشار این خبر مشخص شد که قربانی این فروند هواپیمای SR22 خلبان ایرانی به نام اسماعیل سلطانی بوده که در سقوط هواپیما به طرز دلخراشی جان سپرده است اما هنوز رسانه ها خبر فوت خلبان ایرانی را انتشار ندادند و جنجال زیادی را در خصوص این خبر به وجود آوردند.

پس از انتشار خبر فوت خلبان ایرانی کاربران زیادی در فیس بوک نسبت به آن واکنش نشان دادند و به خانواده وی تسلیت گفتند.

اسماعیل سلطانی - خلبان ایرانی - سقوط کرده در کالیفرنیا

مرحوم سلطانی متولد بهمن 49 بوده و سال 77 از ایران مهاجرت کرده اند و در کالیفرنیا مدرک مهندسی معماری و تخصص گرفتند که صاحب 2دختر 13 و 15 ساله هستند.

دوستان و آشنایانش از او به نیکی یاد کرده و عنوان می کنند انسان خیر و نیکوکاری بوده است .

هواپیمای خصوصی این خلبان ایرانی تعمیرات دوره ای را انجام داده بوده است و طبق قوانین امریکا مجاز به پرواز بوده و تنها 20 ساعت از پروازهای بعد از تعمیر گذشته بوده که هنگام فرود این هواپیما موتور آن آتش گرفته و در ارتفاع پایین بوده که این حادثه اتفاق افتاده است .

به گفته آشنایان مرحوم در ایران جسد او تا زمانی که پاسخ آزمایش دی ان ای مشخص نشود تحویل داده نمیشود اما همسر ایشان که خود نیز دندانپزشک است از روی دندان هویت خلبان را تشخیص داده اند که جسد متعلق به آقای سلطانی است .

گفته می شود تا چند روز دیگر جنازه تحویل خانواده می شود تا در مقبره خانوادگی ایشان در کالیفرنیا به خاکسپرده شود. مرحوم سلطانی حدود 18 ماه پیش مادرش را از دست داده بود. دوستان و آشنایان آن مرحوم در ایران هم مراسم یادبودی برایش گرفتند.

اسماعیل سلطانی - خلبان ایرانی - سقوط کرده در کالیفرنیا

عکس سقوط هواپیما (2)

عکس سقوط هواپیما (1)

اسماعیل سلطانی - خلبان ایرانی - هواپیمای سقوط کرده در کالیفرنیا

اسماعیل سلطانی - خلبان ایرانی - هواپیمای سقوط کرده در کالیفرنیا

اسماعیل سلطانی - خلبان ایرانی - هواپیمای سقوط کرده در کالیفرنیا

گزارش رسانه های خارجی حاکی از آن است که هنوز علت این سقوط مشخص نشده اما مسئولان در حال بررسی این حادثه هستند.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟