وکیل

به گزارش رکنا، بعدازظهر روز پنج شنبه ١٨ ژوئیه ٢٠١٩ میلادى در مرکز شهر فرانکفورت کتر شهرام ایرانبومی وکیل سرشناس و مبارز ایرانی با همراهی جمعیت بسیاری از تظاهر کنندگان ایرانی و آلمانی جمع شده بودند که بر علیه رفتار غیر اخلاقی و غیر قانونی ترامپ به دلیل دستور منع ورود ایرانیان به آمریکا صدای خود را به جهانیان برسانند.

افراد مختلفی در جهت پشتیبانی و حمایت از مبارزه این وکیل مبارز ایرانی برای دریافت اجازه ورود به آمریکا و حضور بر مزار فرزندش از نقاط مختلف جهان حتی آمریکا و انگلیس به همراه تعدادى از ایرانیان مقیم شهرهای مختلف آلمان در گردهمایی فرانکفورت شرکت کردند.

ماجرا از این قرار بود که او با شنیدن خبر مرگ پسر جوانش در ژوئن 2019 در واشنگتن، سراسیمه تصمیم گرفت به آمریکا برود‌، امّا در کمال ناباورى به او اجازه ورود به آمریکا داده نشد و نتوانست در مراسم خاکسپارى فرزندش شرکت کند.

بلافاصله پس از پایان تظاهرات او راهى شهر ژنو شد و در روز جمعه ۱۸ ژوئیه ٢٠١٩ میلادى شکایت نامه رسمى خود را از دولت  ترامپ به دفتر کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد در ژنو تسلیم کرد.

او نخستین ایرانی است که به صورت کاملا مستقل، از رئیس جمهوری آمریکا در سازمان ملل متحد شکایت کرده و سعی بر آن دارد که از بی احترامی های مکرر  ترامپ به ایرانیان و نقض حقوق بشر بوسیله دولت آمریکا جلوگیری کند.

همانند دکتر مصدق، دکتر ایرانبومی وکیل مبارز و مدافع حقوق ملت، برای احقاق حق خود و سایر ایرانیان به پا خواسته و از یکی از دولتهای امپریالیستی جهان در سازمان ملل شکایت کرده است.

این باعث تأسف است که دولت آمریکا از تاریخ درس عبرت نگرفته و امروز نیز در رابطه با ایرانیان با نادانی و ناآگاهی برخلاف مقررات حقوق بشر رفتار نموده و مردم آزاده و صلح جوی ایرانی را با قوانین نژاد پرستانه مورد تبعیض قرار می دهد.

دکتر دکتر ایرانبومی معتقد است که با وجود اختلاف نظر میان ایرانیان، همگی باید با اتحاد و همدلی در دفاع از حق هر ایرانی در جهان با ظلم دولتها هوشیارانه مبارزه نماییم. یادمان باشد که منشا خردمندی و حقوق بشر از فرهنگ ایران زمین شکل گرفته است.

منبع: واشنگتن پست

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟