وحید زمانی حموله اظهار داشت: مسئله 25 درصدی بافت فرسوده و مشکلات مناطق آلوده به نفت و گاز از دو جنبه برای مسجدسلیمان مسئله جدی تلقی می‌شود؛ یکی از این بابت که ساکنان این محدوده‌ها به دلیل کیفیت پائین ساخت و سازها در معرض آسیب‌های ناشی از مخاطرات طبیعی به ویژه زلزله هستند و دیگری قرار داشتن منازل مسکونی روی مخازن نفتی بهطوری که اگر مخاطره طبیعی مانند زلزله با شدت بالا رخ دهد باعث نشت گازهای سمی می‌شود که بسیار خطرناک و کشنده است.

وی افزود: بیش از 63 درصد مساحت محدوده قانونی شهر را حریم نفت و گاز تحت عنوان «حرائم چاه‌ها و تأسیسات نفت و گاز» تشکیل می‌دهند. از این تعداد چاه شش محله از محلات اصلی و قدیمی شهر شامل نمره هشت، نمره یک، کوی نفت‌خیز، پشت برج، نفتون و سی برنج را دربر گرفته است که مساحتی بالغ بر حدود 300 هکتار از مساحت شهر را تحت عنوان مناطق ممنوعه که دارای جمعیتی بالغ بر 5 الی 6 هزار نفرجمعیت است را شامل می‌شود که جدی‌ترین آسیب‌ها در زلزله به این شش محله وارد شد، به دلیل آلوده بودن این محله‌ها به نفت و گاز منازل استحکام و ایمن بودن کافی را ندارند و باعث آسیب جدی به این منازل در زلزله اخیر شد.

زمانی حموله عنوان کرد: اکثر مردم مناطق زلزله‌زده مسجدسلیمان بدون سرپناه در بوستان‌های شهری و کمپ‌های اضطراری با وجود گرمای طاقت‌فرسا بدون وسایل سرمایشی با کمترین امکانات که بعضا کودکان هم در میان آنان زندگی می‌کنند و شهروندان از این وضعیت به وجود آمده گلایه‌مند هستند.

رئیس کمیسیون عمرانی شورای شهرستان مسجدسلیمان با بیان مشکلات بافت فرسوده و مناطق آلوده تصریح کرد: اگر این زلزله اخیر در شعاع نزدیک‌تر و در عمق کمتر رخ می‌داد، قطعا باعث فاجعه‌ای تلخ در این شهرستان می‌شد.

عضو شورای شهرستان مسجدسلیمان ضمن اعتراض به استانداری خوزستان افزود: از ریاست جمهوری و وزرای دولت انتظار داریم جهت بهبود بخشیدن به مشکلات پیش آمده در منطقه به شهرستان سفری داشته باشند، حادثه زلزله اخیر بسیار نگران کننده است و اگر تدابیر اساسی و کلیدی در شهر رقم نخورد در آینده شاهد تلفات جانی سنگینی خواهیم بود و باید مسئولان کشوری به این مسائل و مشکلات پیش آمده نگاه ویژه‌ای داشته باشند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟