بلای وحشتناک بر سر 2 دختر جوان که دوچرخه سواری می کردند !

به گزارش رکنا، ۲ نفر از ورزشکاران دختر شرکت‌کننده در رقابت‌های دوچرخه‌سواری قهرمانی کشور در رشته کوهستان امروز سه‌شنبه حین رقابت در این مسابقات دچار مصدومیت شدند و به بیمارستان انتقال یافتند.

رییس کمیته کوهستان فدراسیون دوچرخه‌سواری ایران روز سه‌شنبه اظهار داشت: یکی از این دوچرخه‌سواران از اعضای تیم همدان و یکی دیگر از اعضای تیم البرز است که در بخش «کراس کانتری» در رده بزرگسالان در این مسابقات حضور دارند.

برومند نظری افزود: دوچرخه‌سوار همدانی در حین مسابقه زمین خورد و از ناحیه دست و پا دچار مصدومیت شد ولی مصدومیت وی جدی نیست.

وی اضافه کرد: برای اطمینان بیشتر از جراحت های احتمالی، این ورزشکار توسط فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ سردشت به بیمارستان امام خمینی (ره) این شهرستان اعزام شد تا با اقدامات پزشکی تکمیلی از سلامت کامل وی اطمینان حاصل شود.

نظری گفت: دوچرخه سوار البرزی نیز از ناحیه بینی دچار مصدومیت شد و به وسیله امدادگران فوریت های پزشکی به بیمارستان انتقال یافت.

ریبین سوری، کارشناس مسئول فوریت‌های پزشکی ۱۱۵ سردشت نیز به خبرنگار ایرنا گفت: این دوچرخه‌سواران پس از اقدامات اولیه از جمله ثابت‌سازی سر و ستون فقرات و پانسمان محل‌های خراشیدگی و زخم به بیمارستان انتقال داده شدند؛ حال عمومی آنان رضایت‌بخش است.

رقابت‌های دوچرخه سواری کوهستان قهرمانی کشور طی روز یکشنبه در شهرستان مرزی سردشت آغاز شد و تاکنون رقابت‌های مردان در بخش‌های «کراس کانتری» و «دانهیل» در ۲ رده جوانان و بزرگسالان به پایان رسیده و امروز که آخرین روز این رقابت‌هاست، بخش کراس کانتری بانوان در حال برگزاری است.

مسابقات کراس‌کانتری در مسیرهای صخره‌ای، جنگلی و سراشیبی به مسافت پنج تا ۹ کیلومتر برگزار می‌شود که بسته به سن شرکت‌کنندگان بین زمان یک ساعت و ۴۵ دقیقه تا ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه به طول می‌انجامد.

سردشت با شرایط توپوگرافی ویژه‌ای که دارد یکی از مستعدترین مناطق کشور برای برگزاری رقابت‌های دوچرخه‌سواری کوهستان است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟