به گزارش رکنا، بابایی جوان ۲۳ ساله و اهل روستای کولیم مهدی‌شهر که روز گذشته به همراه دوستانش برای تفریح به منطقه پرور رفته بود در آبشار ملاده غرق و علیرغم تلاش جوامع بومی محلی، آتش‌نشانی، هلال‌احمر و فرمانداری مهدی‌شهر به‌عنوان رئیس ستاد مدیریت بحران این شهرستان عملیات نجات این فرد بی‌نتیجه ماند و پیکر بی جان وی صبح امروز یک‌شنبه در سد فینسک پیدا شد.
این فرد خرداد ماه امسال در رشته پرستاری دانشگاه علوم پزشکی سمنان فارغ التحصیل شده بود.
استخرهای ذخیره آب کشاورزی و سدها و رودخانه‌ها محل مناسبی برای شنا نیست، با توجه به گرمی هوا و در پیش‌رو بودن تابستان مردم تصور می‌کنند که می‌توانند در این مکان‌ها شنا کنند اما به دلیل رسوبی بودن و ناوارد بودن افراد متأسفانه شاهد غرق‌شدگی افراد هستیم لذا هم استانی‌ها تقاضا داریم از شنا در این نواحی به‌طور جد پرهیز کنند.
دو هفته پیش فردی مجهول‌الهویه و غیربومی در استخر ذخیره آب کشاورزی روستای سعدآباد شاهرود غرق شد و دختر نوجوان ۱۱ ساله‌ای نیز در رودخانه یکی از روستاهای بخش کالپوش میامی فروردین امسال جان باخت. دیگر مرگ رخ داده در این حوزه اما سرنشین خودروی ال ۹۰ بود که در سیل جنوب سمنان جان خود را از دست داد تا سال ۹۸ سال تلخی برای حوادث از این دست باشد.
انتظار می‌رود خانواده‌ها مراقبت و دقت بیشتری نسبت به فرزندان خود داشته باشند و آن‌ها را از شنا در مناطق ممنوعه بر حذر دارند.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟