به گزارش رکنا، به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان بجنورد، محمود اسدی مدیر آموزش‌وپرورش شهرستان بجنورد اظهار داشت: عصر روز گذشته بر اثر بارندگی شدید و جاری شدن سیل در روستای خندقلو، مدرسه متوسطه اول این روستا نیز با ورود سیل دچار آب‌گرفتگی شد، به‌گونه‌ای که درب آموزشگاه به دلیل جاری شدن سیل مسدود گشت.

وی افزود: مدیر و ۳ دبیر این آموزشگاه با کمک اهالی روستا، قبل از آب‌گرفتگی کامل این مدرسه تمام دانش‌آموزان را با عبور از بالای نرده‌های دیوار آموزشگاه به خارج مدرسه انتقال دادند، البته خود معلمان پس از نجات دانش آموزان در آب‌گرفتگی گرفتار شدند که با همیاری اهالی محلی توانستند از مدرسه خارج شوند.

مدیر آموزش و پرورش شهرستان بجنورد اظهار داشت: خوشبختانه با درایت و از خودگذشتگی مدیر و دبیران مدرسه خندقلو و همیاری اهالی محلی در حادثه سیل روستای خندقلو آسیبی به دانش‌آموزان نرسید.

اسدی از این اقدام شجاعانه و فداکارانه معلمان که نجات دانش آموزان را اولویت دادند، قدردانی کرد و افزود: از تلاش هلال‌احمر شهرستان نیز که برای کمک به معلمان به این روستا اعزام‌شده بودند تشکر می‌کنیم.

وی یادآور شد: فرماندار و رئیس شورای هماهنگی مدیریت بحران شهرستان بجنورد نیز که در روستای خندقلو حضور یافته بود از این اقدام معلمان روستا تقدیر کرد.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟