به گزارش گروه ترجمه رکنا، همان گونه که مطلع هستید، کلیسای بزرگ نوتردام پاریس یکی از مقاصد گردشگری بزرگ جهان است که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را از نقاط جهان به خود جذب می کند و آمار بازدید سالانه این کلیسا چیزی بیش از 12 میلیون گردشگر است که آمار بسیار زیادی است و نشانه ای از اشتغال زایی در میان مردم این منطقه است.

با این حال این کلیسا متاسفانه حدودا در یک ماه گذشته دچار آتش سوزی و احتراق شد و آسیب بسیار زیادی به این سازه باستانی که در سال 1163 میلادی تاسیس شده بود، وارد شد و به همین دلیل در پی این اتش سوزی تعدادی از طراحان برای ترمیم و بازسازی این کلیسا ایده های مختلفی را پیشنهاد داده اند.

از این رو یکی از طراحان شناخته شده به نام وینسنت کالبائوت از طرح مفهومی و جالب خود که تلفیقی از هنر، علم و زیبایی است را به عنوان طرح پیشنهادی خود برای آینده کلیسای نوتردام پیشنهاد کرد.

آقای وینسنت در این طرح پیشنهادی از ایده های جالبی استفاده کرده است و این به نحوی است که سقف این سازه از ایده جالب مثلثی و شیشه ای استفاده شده است که ساخت و اجرای چنین ایده ای در کنار سختی هایی که در پی دارد، می تواند در زیبایی و جذابیت این سازه باستانی موثر واقع شود.

از این رو این طرح 3 بعدی که نتیجه تلاش آقای وینسنت است، می تواند حتی در تامین برق این مجموعه با استفاده از پنل های خورشیدی موثر واقع شود و به نحوی به مرحله خودکفایی برسد و گلخانه ای که قرار است در زیر این ایده مثلثی قرار گیرد، می تواند در تهویه و حتی زیبایی این مجموعه موثر واقع شود.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

عکس بازساری نوتردام (3)

عکس بازساری نوتردام (2)

آیا این خبر مفید بود؟