سیاوش محمدی اظهار داشت: پیرو اطلاعیه صادره از عصر دیروز تا نیمه شب بارش باران گاهی با رگبار و رعدوبرق در سطح استان رخ داد که بیشترین میزان بارش از ایستگاه بارانسنجی مزرعه با 14 میلیمتر، کیوی علیا 13 میلیمتر، بلقیس‌آباد و بیله‌درق با 9 میلیمتر به ثبت رسید.

وی افزود: بر اساس نقشه‌های هواشناسی، با تداوم فعالیت این سامانه ناپایدار جوی در منطقه، از بعدازظهر امروز ضمن افزایش ابر و وزش تندباد لحظه‌ای گاهی با سرعت نسبتا شدید، بارش باران اغلب به صورت رگبار و رعدوبرق در برخی از مناطق استان به ویژه در مناطق جنوبی، بخش‌هایی از مناطق مرکزی و شهرستان گرمی رخ داد.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل بیان کرد: به دلیل شرایط فصلی نیز در برخی از مناطق مستعد استان از جمله بخش‌هایی از شهرستان مشکین‌شهر، گرمی، اصلاندوز و خلخال نیز شاهد بارش تگرگ بودیم.

محمدی گفت: از امشب با شمالی شدن جریانات جوی ضمن کاهش دمای هوا، بارش قابل ملاحظه باران علاوه بر این مناطق در نواحی منتهی به استان گیلان و مناطق شمالی استان از جمله شهرستان گرمی و اصلاندوز نیز پیش‌بینی می‌شود.

سرپرست اداره کل هواشناسی استان اردبیل تصریح کرد: بنابراین امشب در جاده‌ها و گردنه‌های کوهستانی به ویژه در گردنه حیران، گردنه الماس و مسیر سرچم ریزش کوه دور از انتظار نیست.

وی اظهار کرد: بارش باران به صورت متناوب در مناطقی از استان تا عصر فردا ادامه خواهد داشت که این سامانه بارشی عصر شنبه از استان خارج شده اما هوای خنک تا اواسط هفته آینده در سطح استان ماندگار است.برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟