به گزارش گروه ترجمه رکنا، توصیه توئیتری ترامپ برای خاموش کردن آتش‌سوزی کلیسای نوتردام، مایه طنز کاربران فضای مجازی شد و واکنش منفی مقامات فرانسوی را نیز به همراه داشت.

وی در این خصوص نوشت: دیدن آتش‌سوزی گسترده در کلیسای نوتردام پاریس وحشتناک است. شاید بشود از هواپیماهای آب‌پاش برای خاموش کردن آتش استفاده کرد. باید فوری دست‌به‌کار شد.

یکی از کاربران فضای مجازی در واکنش به این اظهارنظر ترامپ نوشت: تا دیروز او درباره برندینگ خطوط هوایی نظر می‌داد، حالا کارشناس آتش‌نشانی شده.

کاربر دیگری نیز نوشت: آیا رئیس‌جمهور تابه‌حال درباره آتش‌سوزی در سه کلیسای تاریخی سیاه‌پوستان در لوئیزیانا مثل توصیه درباره کلیسای نوتردام نظر داده؟

فرد دیگری نیز در پاسخ به این توئیتر گفت: ترامپ به خاطر اینکه همه خبرها از پاریس مخابره می‌شود و حرفی از او به میان نمی‌آید، حسادت کرده و خواسته که نامش از این طریق در سرخط خبرها دیده شود. واقعاً ترامپ از آتش‌نشانان فرانسوی بهتر می‌داند که چطور باید آتش را خاموش کرد؟!

کاربر دیگری هم نوشت: شاید نیروی فضایی آمریکا بتواند این آتش را خاموش کند.

کاربری هم به ترامپ یادآوری کرد که در تاریخ بشریت، چه زمانی را می‌توان آدرس داد که آتش‌سوزی شده باشد اما برای خاموش کردن آن فوری اقدام نشده باشد؟!

این در حالی است که اداره آتش‌نشانی فرانسه نیز توصیه ترامپ را رد و تأکید کرده بود که ریختن حجم زیادی آب از ارتفاع، به تخریب شدن کامل این کلیسای 800 ساله می‌انجامد.

کلیسای نوتردام در قلب پاریس، عصر روز گذشته دچار حریق شد که خسارات جبران‌ناپذیری بر این بنای مشهور تاریخی بر جای گذاشت.

برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟