به گزارش گروه حوادث رکنا، طی تماس شهروندان با سامانه 125 مبنی بر وقوع آتش سوزی در یک انبار بزرگ در خیابان امیرکبیر، کوچه امین دربار، کوچه اصلانی، بلافاصله آتش نشانان ایستگاههای 1، 3، 4، 67 به همراه خودروی تانکر آب، خودرو حامل دستگاه های تنفسی و تدارکات با هماهنگی ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی تهران، ساعت 08:30 دقیقه صبح دیروز به محل حادثه رهسپار شدند.

آتش سوزی سوله بزرگ در کوچه های باریک مرکز پایتخت

امیر هاتفی مدیر منطقه 5 عملیات آتش نشانی تهران که از همان لحظات اولیه به همراه نیروهای آتش نشانی در محل حادثه حضور یافته بود، درمورد جزئیات این حادثه گفت: هنگامی که به محل حادثه رسیدیم ضمن مواجه شدن با کوچه پس کوچه های تنگ و باریک، مشاهده شد در یک انبار بزرگ یک هزار مترمربعی قدیمی با سقف شیروانی که خالی از کالا بود، آتش سوزی رخ داده که هر آن احتمال می رفت سقف آن فروریزد و شعله های آتش نیز به اطراف سرایت کند.

آتش سوزی سوله بزرگ در کوچه های باریک مرکز پایتخت

وی در خصوص عملیات آتش نشانان اظهار داشت: نیروهای آتش نشانی پس از لوله کشی در مسیری بسیار طولانی در کوچه پس کوچه ها و دالان ها به مسافتی در حدود 800 متر، سرانجام توانستند آب مورد نیاز برای مقابله با آتش سوزی را به محل حادثه در این انبار بزرگ برسانند.

آتش سوزی سوله بزرگ در کوچه های باریک مرکز پایتخت

هاتفی تصریح کرد: نیروهای آتش نشانی به سرعت جریان برق و گاز ساختمان را قطع کردند و پس از مجهز شدن به دستگاه های تنفسی، سریعا به چهار گروه تقسیم شدند و از سه جهت جنوب، غرب، شمال و همچنین روی سقف شیروانی عملیات خود را آغاز کردند و خود را به کانون شعله های آتش رساندند و با بکارگیری تجهیزات و لوله های آبرسانی مشغول مهار آتش سوزی شدند.

آتش سوزی سوله بزرگ در کوچه های باریک مرکز پایتخت

مدیر منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی اضافه کرد: تیم جستجو هم با پشتیبانی گروه خاموش کننده آتش، در میان دود و آتش به محل آتش سوزی راه یافته و عملیات تجسس و بررسی را انجام دادند که خوشبختانه هیچ فرد محبوس شده و یا آسیب دیده ای را در این انبار پیدا نکردند.

وی خاطرنشان کرد: خوشبختانه این حادثه هیچ مصدوم و مجروحی نداشت و نیروهای آتش نشانی با تلاش همه جانبه، شعله های آتش را پیش از سرایت آن به اطراف مهار و کاملا خاموش کردند.

گفتنی است؛ علت بروز این آتش سوزی هم اکنون از سوی کارشناسان علت یابی منطقه 5 عملیات سازمان آتش نشانی تهران در دست بررسی است. برای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

آیا این خبر مفید بود؟