حجم ویدیو: 2.63M | مدت زمان ویدیو: 00:00:28

به گزارش رکنا، هوشیاری مادر جوان موجب ناکام ماندن یک کودک‌ربا در یکی از مراکز خرید چین شد. این مرد کودک‌ربا در مقابل چشمان مادر این کودک و در یک مرکز خرید شلوغ در شهر «شنژن» در استان گوانگ دونگ چین قصد ربودن کودک را داشت که در اجرای نقشه خود ناکام ماند. در ویدئویی که توسط دوربین مدار بسته این مرکز خرید تهیه شده، لحظه وقوع این کودک‌ربایی را به تصویر می کشد.
در این ویدئو مشاهده می شود هنگامی که این زن حواسش به پسر خردسالش است، ناگهان مرد کودک‌ربا از فرصت استفاده می‌کند و خود را به دختر خردسال دیگر او می‌رساند. این ویدئو نشان می‌دهد که او با بلند کردن کودک از روی زمین قصد فرار دارد که ناگهان مادر کودک متوجه ماجرا می‌شود. پس از دویدن این زن به سمت کودک‌ربا او مجبور به رها کردن کودک شده و پا به فرار می‌گذارد. بنا بر گزارش رسانه‌های محلی چین پس از عکس‌العمل به موقع این زن و فریاد کشیدن بر سر کودک‌ربا، او کودک را رها کرد و پا به فرار گذاشت.
در ادامه پلیس چین اقدام به بازداشت این مرد کرد که گفته می‌شود به علت مصرف مشروبات الکلی حالت عادی نداشت. او در بازجویی پلیس مدعی شد که قصد بازی با کودک را داشته است. تحقیقات پلیس محلی چین در مورد این حادثه ادامه دارد.
گفتنی است؛ چند ماه پیش نیز دو کودک‌ربا در شهر لندن هنگامی که قصد ربودن یک دختر ۳ ساله را داشتند، با هوشیاری مادر کودک ناکام ماندند. این زن که متوجه نزدیک شدن غیرعادی این دو مرد به دخترش شده بود، با عکس العملی به موقع او را از چنگ کودک‌ربایان درآورد و از صحنه گریخت. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

آیا این خبر مفید بود؟