فیلم تصادف وحشتناک 10 خودروی لاکچری

احتمال تصادفات در خودرو‌های گران‌قیمت عموما به‌ دلیل توان زیاد موتور آن‌ها بسیار بالا است. با وجود به کارگیری بسیاری از تکنولوژی‌های به روز و پیش‌گیرنده تصادف Crash در این خودرو‌ها باز هم در‌ صورت عدم رعایت کافی نکات ایمنی، خسارات زیادی به‌ بار می‌آید. در راس خودرو‌های گران‌قیمت حادثه Incident دیده، نمونه‌های اسپرت و دیفرانسیل عقب هستند. در این خودرو‌ها به دلیل وزن اندک وارده بر محور عقب و توان خروجی زیاد، با اندکی بی‌احتیاطی قسمت پشتی خودرو از کنترل خارج می‌شود.
البته این خارج شدن قسمت پشتی به نوعی یک حرکت نمایشی پر‌طرفدار نیز محسوب می‌شود که در اصطلاح "دریفت" نام دارد. اما اجرای دریفت نیازمند مهارت بالای رانندگی و کسب آموزش‌های لازم می‌باشد. از این رو وقتی رانندگان معمولی صرفا به دلیل اینکه خودروی لوکس و اسپرتی دارند سعی در انجام دریفت و یا حرکات خطرناک می‌کنند، احتمال تصادف بسیار بالا می‌رود. حال به ۱۰ عدد از پر‌بازدید‌ترین ویدیو‌های تصادفات رانندگی در چند سال گذشته می‌پردازیم:
۱. فراری ۴۵۸ ایتالیا: برخورد با تاکسی
همانطور که در ویدیو مشخص است، راننده فراری با سرعت زیاد قصد عبور از چهار‌راهی را دارد و حین ورود به چهار را به شدت با تاکسی برخورد می‌کند. قیمت فراری ۴۵۸ ایتالیا در زمان تولید ۲۳۰ هزار دلار بود. خسارت این تصادف مطمئنا کمتر از ۵۰ هزار دلار (بخوانید بیش از ۵۰۰ میلیون تومان) نخواهد بود!

۲. مرسدس‌بنز E63 AMG: انحراف به لاین مخالف
این حادثه Incident در کشور روسیه و بخاطر مستی راننده اتفاق افتاده است. این خودرو که احتمالا مدل بین سال‌های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ است قیمت پایه‌ای در حدود ۹۴ هزار دلار دارد.

۳. مازراتی گرن‌توریسمو: بی دقتی..
این حادثه Incident که در زمان فیلم‌برداری یک برنامه بررسی خودرویی (با خودروی امانت) ضبط شده به خوبی تبعات بی‌دقتی را نمایش می‌دهد. قیمت پایه مازراتی گرن‌توریسمو از ۱۳۴ هزار دلار آغاز می‌شود.

۴. نیسان GTR: لایی بازی
در این ویدیو یک دستگاه نیسان GTR به همراه یک دستگاه فراری ۴۵۸ در حال لایی بازی در اتوبان هستند که با حرکت خطرناک فراری، نیسان از کنترل خارج می‌شود. قیمت GTR از ۱۰۰ هزار دلار شروع می‌شود.

۵. ب‌ام‌و i8: سد معبر و عواقب آن
این ویدیو حدود ۴۰ میلیون بار در فضای مجازی دیده شده است. دو نفر با ب‌ام‌و i8 نیمی از خیابان را بسته تا عکس بگیرند! راننده‌ای عصبانی که این حرکت برایش قابل تحمل نیست به سمت i8 حمله‌ور می‌شود.

۶. مکلارن و آئودی R8: از دست دادن کنترل
راننده مکلارن در همان شروع حرکت کنترل خود را از دست داده و با آئودی R8 تصادف Crash می‌کند. خسارت این حادثه Incident ۵۰۰ هزار دلار تخمین زده شده است!

۷. لامبورگینی پرواز می‌کند!
لامبورگینی اونتادور در حال عبور از تقاطع با سرعت بالا به یک خودروی کوچک برخورد می‌کند. قیمت پایه لامبورگینی اونتادور در حدود ۵۰۰ هزار دلار است.

۸. پورشه 911: انحراف از مسیر
یک دستگاه پورشه ۹۱۱ قدیمی در مسیر مسابقه از کنترل خارج شده و به رودخانه پرتاب می‌شود.

۹. ب‌ام‌و سری ۳: انحراف به دلیل سرعت بالا
شخصی یک دوربین کنار ب‌ام‌و سری ۳ نصب کرده و با سرعت بالا در جاده‌ای باریک و مرتفع رانندگی می‌کند...

۱۰. لامبورگینی اونتادور ورژن تولید محدود: آتش سوزی
یک دستگاه لامبورگینی اونتادور تولید محدود (ورژن سالگرد ۵۰ سالگی) پشت چراغ قرمز به صورت در جا آنقدر گاز می‌دهد که داغی اگزوز موجب ایجاد جرقه و شعله‌ور شدن خروجی هوای درون سپر می‌شود...


اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید
آیا این خبر مفید بود؟