احسان صفایی یکی از همان 10 جانباخته‌ای بود که تنها 23 سال داشت و روز حادثه برای شرکت در جلسه پایان نامه دوستش به دانشگاه رفت تا بتواند از حضور در آن جلسه برای خود تجربه‌ای کسب کند. اما بعد از آن جلسه و در مسیر بازگشت، پایان نامه زندگی‌اش را بدون هیچ دفاعی تقدیم کرد و رفت.

دایی احسان می‌گوید: احسان دومین فرزند خانواده چهار نفره شان بود و در مقطع کارشناسی ارشد عمران تحصیل می‌کرد. روز حادثه به قصد حضور در جلسه دفاع دوستش به دانشگاه رفت که در مسیر بازگشت اتوبوس واژگون شد و احسان از میان ما رفت و دوستش حالا در بیمارستان بستری است.

او ادامه می‌دهد: نقص فنی اتوبوسی که منجر به فوت دانشجویان شد تنها توهین به شعور خانواده‌های داغدار بود چرا که حالا و پس از وقوع سانحه مسئولان اعلام کرده‌اند که اتوبوس‌ها را عوض می‌کنند یعنی می‌دانستند که اتوبوس‌های شان ایراد دارد. به تعبیر دیگر ارزشی که برای بچه‌های ما قائل بوده‌اند در همین حد بوده است.

بچه‌هایی که همه تحصیلکرده بودند و بی‌شک هرکدام می‌توانستند آینده ساز این مملکت باشند حالا باید به خاطر بی‌مبالاتی برخی مسئولان در میان ما نباشند. دایی احسان در پاسخ به این سؤال که آیا شکایت هم کرده اید یا خیر، می‌گوید: روز گذشته بخاطر تجمع دانشجویان در مقابل دانشگاه ما هیچ اقدامی نکردیم، اما قطعاً شکایت خواهیم کرد و شکایت مان هم از کسانی است که در این حادثه نقش داشته‌اند. اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

مرجان همایونی

آیا این خبر مفید بود؟