روز سه‌شنبه 2مرد و یک زن کوهنورد اهل جمهوری چک راهی فدراسیون کوهنوردی پلور شدند و گفتند که قصد دارند از ضلع جنوبی به قله دماوند صعود کنند. مسئولان فدراسیون اما به‌دلیل بدی شرایط آب و هوایی با صعود آنها مخالفت کردند. 3کوهنورد جوان به سمت ارتفاعات دماوند به‌راه افتادند اما همانطور که پیش می‌رفتند هوا بد و بدتر می‌شد.

در نهایت زمانی که آنها به منطقه گوسفندسرا رسیده بودند، برف و بوران چنان شدید شد که دیگر نتوانستند به مسیر ادامه دهند و مجبور شدند به پناهگاه گوسفندسرا بروند. در این میان یکی از کوهنوردان به نام توماس تصمیم گرفت برای کوهپیمایی از پناهگاه خارج شده و به منطقه بارگاه3 برود اما به‌دلیل مه شدید و بارش برف، راهش را گم کرد و سرگردان شد.

این ماجرا به امدادگران هلال‌احمر شهرستان آمل گزارش و تلاش آنها برای نجات کوهنوردان آغاز شد. جمشید نیک‌زاد، رئیس هلال‌احمر آمل با بیان این خبر به همشهری گفت: مسیر دسترسی به منطقه پوشیده از برف بود. به همین دلیل امدادگران محبور شدند بخشی از مسیر رابه‌صورت پیاده طی کنند. آنها 2کوهنورد حاضر در آنجا را نجات دادندو در ادامه با توجه به سیگنال جی‌پی‌اسی که همراه کوهنورد گمشده بود موفق شدند پس از چند ساعت جست‌وجو او را از مرگ نجات دهند. به این ترتیب هر سه کوهنورد اروپایی صحیح و سالم به دامنه کوه منتقل شدندبرای ورود به کانال تلگرام ما کلیک کنید.

 

آیا این خبر مفید بود؟