ایران و ویتنام قرارداد همکاری انتظامی امضا کردند

به گزارش رکنا، سردار احمدرضا رادان، فرمانده کل انتظامی جمهوری اسلامی ایران که به ویتنام سفر کرده است با ژنرال تولام، وزیر امنیت عمومی ویتنام دیدار و گفت‌وگو کرده و در جریان آن طرفین تفاهمنامه همکاری‌های جامع انتظامی را به امضا رساندند.

وزیر امنیت عمومی ویتنام در این مراسم بر توسعه بیش از پیش روابط دوجانبه و چندجانبه بویژه در زمینه همکاری‌های جامع پلیسی میان ایران و ویتنام تأکید کرد. ژنرال تولام روابط دوستانه توأم با احترام دو کشور را موجب گسترش و تقویت همکاری‌های دوجانبه دانست و پیشرفت‌های ایران را در حوزه‌های دفاعی، نظامی، علمی و صنعتی و همچنین مقاومت، پایداری و خوداتکایی کشورمان با وجود تحریم‌های ظالمانه تحسین کرد.

بر اساس اعلام پلیس، راه‌های تعمیق و تقویت همکاری‌های انتظامی از قبیل تبادل اطلاعات و تجربیات در زمینه مبارزه با جرایم سازمان یافته، تروریسم، جرایم سایبری، تولید و قاچاق مواد مخدر، قاچاق انسان، پولشویی، قاچاق سلاح و مهمات، جعل اسناد و مهاجرت غیرقانونی از جمله مفاد این تفاهمنامه است.

رادان در این سفر از مرکز ملی آموزش مبارزه با تروریسم، مرکز ملی پایگاه داده‌های شهروندان و اداره امنیت سایبری و مبارزه با جرایم فناوری‌های پیشرفته ویتنام نیز بازدید می‌کند.

کدخبر: 997681 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟