عبدالله اسماعیلی جان خود را در معدن از دست داد + عکس و جزئیات

به گزارش رکنا، این حادثه صبح روز جمعه (۱۵ اردیبهشت ماه) زمانی رخ داد که یک کارگر شاغل در معدن زغال سنگ هشونی شهرستان کوهبنان بر اثر رعایت نشدن ایمنی کار جان خود را از دست داد.

به گفته وی؛ طبق اظهارات همکاران وی از قرار معلوم دست این کارگر درون نوار نقاله اصلی گیر می‌کند و با حرکت نوار نقاله دست وی از جا کنده می‌شود.

او گفت: هویت کارگر متوفی «عبدالله اسماعیلی» حدودا ۴۰ساله ساکن روستای «جور» شهرستان کوهبنان و دارای دو فرزند است. او حین انتقال به مراکز درمانی بر اثر خونریزی شدید جانش را از دست داد.

طبق اظهارات وی؛ مراجع قضایی و انتظامی کوهبنان در خصوص علت این حادثه شغلی پیگیر هستند.

معدن زغال سنگ «هشونی» از واحد‌های زیرمجموعه شرکت زغالسنگ کرمان است.

به گزارش رکنا، به نقل از مدیر ایمنی ؛بهداشت و محیط زیست (HSE) شرکت معادن زغالسنگ کرمان: متاسفانه روز 14 اردیبهشت امسال یکی از کارگران زحمتکش معدن زغالسنگ هشونی دچار حادثه ناگوار منجر به فوت می‌شود پس از بررسی و کارشناسی بعمل آمده مشخص گردید که در سیستم نوار نقاله واقع در معدن مذکور در حین کار بعلت مرطوب بودن زغالسنگ موجود روی نوار نقاله و طبلک گرداننده باعث افزایش وزن زغال و کاهش اصطکاک بین نوارنقاله و طبلک شده است کارگر مذکور جهت افزایش اصطکاک اقدام به پاشیدن زغال بین نوار نقاله و طبلک می‌نماید که در همین حین دچار گیر کردن دست بین نوار نقاله و طبلک می‌شود که متاسفانه منجر به فوت ایشان می گردد در اینگونه موارد و در زمان بروز نواقص در حین انجام کار ابتدا میبایست به مسئول مربوطه در معدن جهت رفع نقص فنی و نهایتا واحد HSE جهت صدور پرمیت( مجوز انجام کار ) اطلاع داده شود فرد متوفی سابقه  بیش از ۸ سال کار در قسمت مذکور و  از کارگران ماهر آن قسمت بوده است همچنین نامبرده در زمان وقوع حادثه دارای لوازم حفاظت فردی مناسب جهت انجام کار بوده است هرگونه گزارش دیگر در این خصوص کذب می‌باشد.

کدخبر: 994287 ویرایش خبر
لینک کپی شد
آیا این خبر مفید بود؟